Volodimir Zelenszkij ukrán elnök az X-alkalmazásban gratulált Donald Trumpnak választási győzelméhez, és azt üzente: várakozással tekint az erős Amerikai Egyesült Államok korszaka elé Trump elnök határozott vezetése alatt.
Az ukrán elnök felidézte szeptemberi találkozóját Trumppal, és elmondta, hogy nagyra értékeli a „béke az erő révén” megközelítést.
„Ez az az elv, amely a gyakorlatban igazságos békét hozhat Ukrajnának. Remélem, hogy együtt meg fogjuk valósítani. Várjuk az erős Amerikai Egyesült Államok korszakát Trump elnök határozott vezetése alatt”
– írta Zelenszkij.
Kifejezte reményét, hogy az Egyesült Államokban erős kétpárti támogatásban részesül Ukrajna, és Ukrajnát „Európa egyik legerősebb katonai hatalmának” nevezte, amely elkötelezett Európa és a transzatlanti közösség hosszú távú békéje és biztonsága mellett.
„Alig várom, hogy személyesen üdvözöljem Trump elnököt, és megvitassuk, hogyan erősíthetjük Ukrajna és az Egyesült Államok stratégiai partnerségét”
– tette hozzá az ukrán elnök.
Iratkozzon fel a Kárpátinfo.net csatornáira:
Facebook, Instagram, Twitter, Telegram
Olvassa a Kárpátinfo.net híreit a Google News oldalon.
Kövesse a Kárpátinfo.net oldalunkat: Facebook, Telegram, Twitter!
Legfrissebb híreink: Ukrajnai háború, Mozgósítás, Kárpátalja hírek, Ukrajna elnöke
Forrás
MTI