Az Egyesült Államok közel áll az Iránnal kapcsolatban kitűzött stratégiai céljának eléréséhez - közölte Donald Trump elnök szerdán rendkívüli tájékoztatójában.
Az amerikai elnök Fehér házi dolgozószobájában élő közvetítésben elmondott helyzetértékelésében úgy fogalmazott, hogy "nagyon gyorsan befejezzük a munkát".
Megerősítette, hogy tárgyalások zajlanak Iránnal. Hozzátette, hogy amennyiben nincs egyezség, Irán további keményebb katonai csapásokkal kell, hogy szembenézzen, eddig nem támadott energialétesítmények is célponttá válhatnak.
Donald Trump védelmet ígért az Egyesült Államok szövetségeseinek az Arab-öböl térségében, ugyanakkor megismételte, hogy a Hormuzi-szorost azoknak az országokban kell megvédeniük, akik használják, és ehhez az Egyesült Államok segítséget nyújt.
Az amerikai elnök az üzemanyagárak Egyesült Államokban is tapasztalt emelkedését rövid távúnak nevezte, amiért Iránt okolta.
Kövesse a Kárpátinfo.net oldalunkat: Facebook, Telegram, Twitter!
Legfrissebb híreink: Ukrajnai háború, Mozgósítás, Kárpátalja hírek, Ukrajna elnöke
Kövesse a Kárpátinfo.net oldalunkat: Facebook, Telegram, Twitter!
Legfrissebb híreink: Ukrajnai háború, Mozgósítás, Kárpátalja hírek, Ukrajna elnöke
Forrás
MTI
A mentőszolgálatok közlése szerint halálos áldozata nem volt a támadásnak, eddig négy sérültet láttak el az orvosok.
A csapásokban legkevesebb egy ember meghalt és sokan megsebesültek.
A „valós európai béke” előfeltételeként említette továbbá hazája újjáépítését a háborút követően.
A hatósági vizsgálatok szerint az állam 100 millió hrivnya veszteséget szenvedett el.
Legkevesebb három ember halt meg és ketten megsérültek Ukrajnában a rossz időjárási viszonyok miatt.
Másodszor rendezték meg a Kárpátaljai citerások találkozóját, amely ezúttal is a közös muzsikálás, a hagyományőrzés és az öröm jegyében telt.
Hatalmas felháborodást váltott ki Ausztriában annak az 52 éves szír állampolgárnak az ítélete, aki édességgel csalta lakásába, majd brutálisan megerőszakolt egy hatéves kislányt.
Orosz dróntámadás érte Odesszát: 13 sérült, lakóházak és kikötői infrastruktúra rongálódott, egy kereskedelmi hajót is találat ért.
Tavaly 2,1 millió fő vándorolt be az EU-ba.