/ Közélet
Donald Trump visszatért a Fehér Házba. Fotó: Al Drago/Bloomberg via Getty Images
Donald Trump visszatért a Fehér Házba. Fotó: Al Drago/Bloomberg via Getty Images
Állítsd be, hogy a Kárpátinfo az elsők között legyen a Google híreiben

Donald Trump megválasztott elnök látogatást tett a Fehér Házban, ahol találkozott Joe Biden jelenlegi elnökkel. A két politikus az Ovális Irodában folytatott megbeszélést, ahol Biden gratulált Trumpnak a választási győzelméhez, és zökkenőmentes hatalomátadást ígért - írta meg a CNN.

Hirdetés

Trump legutóbb 2021 januárjában járt az Ovális Irodában, amikor távozása előtt egy kétoldalas levelet hagyott hátra utódjának, Joe Bidennek. Most azonban merőben más körülmények között tért vissza: megválasztott elnökként, a hatalomba való visszatérés küszöbén. Biden elnök a találkozón hangsúlyozta, hogy zökkenőmentes átmenetet vár januártól. "Gondoskodni fogok elődje és utóda elhelyezéséről, amikor januárban újra elfoglalja a Fehér Házat" - jelentette ki Biden.

Az Ovális Irodában zajló találkozón Biden üdvözölte Trumpot:

Nos, megválasztott elnök úr, volt elnök, Donald. Gratulálok.

A két vezető ezután kezet fogott egymással. A republikánus politikus elismerően nyilatkozott a találkozó hangulatáról:

A politika kemény, és sok esetben nem túl szép világ, de ma szép világ, és ezt nagyon nagyra értékelem

- mondta a megválasztott elnök.

A találkozó jelentőségét növeli, hogy Trump és Biden viszonya az elmúlt években meglehetősen feszült volt. A mostani személyes találkozó és a kölcsönös udvariasság jelezheti, hogy mindkét fél törekszik a békés hatalomátadásra - közölte a portfolio.hu.

Hirdetés

 

Iratkozzon fel a Kárpátinfo.net csatornáira: 
Facebook, Instagram, Twitter, Telegram

Olvassa a Kárpátinfo.net híreit a Google News oldalon.


Forrás