A kormány fontos változtatásokat hagyott jóvá a katonai nyilvántartás megerősítése és a jogszabályok megsértésének nyomon követése érdekében – jelentette be hétfőn Rusztem Umjerov védelmi miniszter, számolt be az rbc.ua hírportál.
A jelentés szerint Umjerov elmondta: „Ukrajna folytatja a védelmi szféra digitalizálását, igazságosabbá és hatékonyabbá téve a hadseregbe történő sorozás folyamatát. A kormány fontos változtatásokat hagyott jóvá a katonai nyilvántartás megerősítése és a jogszabálysértések nyomon követése érdekében.”
A védelmi miniszter kifejtette, hogy mostantól a területi toborzási és szociális támogatási központok (TCK), az SZBU, a titkosszolgálatok és a Nemzeti Rendőrség adatokat cserél az elektronikus rendszeren keresztül.
Mint megjegyezte, ez lehetővé teszi a hatóságok számára, hogy gyorsan és hatékonyan szerezzenek információkat a szabálysértőkről, és beszállítsák őket a TCK-ba vagy az illetékes szervekhez.
„A digitalizáció növeli az átláthatóságot, és segíti a hadsereg felszerelésével kapcsolatos munka jobb megszervezését. Ezzel a döntéssel vissza kell állítani az igazságszolgáltatást azoknak, akik hűségesen teljesítik a haza iránti kötelességüket”
– hangsúlyozta Rusztem Umjerov, kiemelve, hogy az új szabályok az ország védelmi képességeit is erősítik, erősebbé teszik a hadsereget és átláthatóbbá teszik a katonai nyilvántartást - közölte a karpat.in.ua.
Iratkozzon fel a Kárpátinfo.net csatornáira:
Facebook, Instagram, Twitter, Telegram
Olvassa a Kárpátinfo.net híreit a Google News oldalon.
Kövesse a Kárpátinfo.net oldalunkat: Facebook, Telegram, Twitter!
Legfrissebb híreink: Ukrajnai háború, Mozgósítás, Kárpátalja hírek, Ukrajna elnöke