Ukrajnában a kormány bevezeti az elektronikus orvosi fejlapot.
Ennek értelmében online köthetők majd meg a házi orvossal a nyilatkozatok, valamint a polgárok hozzáférhetnek a személyes adatokhoz, amelyeket elektronikusan tárolnak.
Az ukrán Egészségügyi Minisztérium egy elektronikus fejlap bevezetését tervezi,
amely tartalmazza a személyre vonatkozó összes orvosi információt.
Ezt január 5-én, kedden jelentette be Makszim Sztepanov, ukrán egészségügyi miniszter – írja a Korrespondent.net hírportál.
“Mindenekelőtt az elektronikus orvosi fejlapot szeretnénk megvalósítani. Beleértve a Dia (Дія) szolgáltatással való összeköttetést, amely lehetővé teszi a beteg számára, hogy ellenőrizze elektronikus orvosi kártyáját” - magyarázta Sztepanov.
Szerinte ez azt is lehetővé teszi, hogy a páciensek online nyilatkozatot kössenek háziorvosukkal,
valamint hozzáférést biztosít majd a beteg saját adataihoz.
“A páciens elektronikus fejlapjában összegyűlik az összes információt" - mondta a tárcavezető.
Megjegyezte továbbá, hogy az Egészségügyi Minisztérium a papír beteglapoktól is meg akar szabadulni, helyettük elektronikusakat vezetnének be.
Kövesse a Kárpátinfo.net oldalunkat: Facebook, Telegram, Twitter!
Legfrissebb híreink: Ukrajnai háború, Mozgósítás, Kárpátalja hírek, Ukrajna elnöke