Egy Ukrajnában tartott közvélemény-kutatás alapján elmondható, hogy csökkentek a parlamenti pártok népszerűségi mutatói, a Nép Szolgája párt csak a negyedik lett az összesítésben.
Ha 2021. január második felében tartanák a parlamenti választásokat, akkor Az életért - Ellenzéki Platform kapná a legtöbb szavazatot.
Az összes válaszadó 15,7%-a szavazna rá.
Ezt bizonyítják a Kijevi Nemzetközi Szociológiai Intézet által végzett felmérési adatai – közli az RBC Ukraina hírportál.
A közvélemény-kutatás szerint a második helyen az Európai Szolidaritás párt áll, amelyet a válaszadók 11,6%-a választana.
A harmadik helyet megosztja a Batykivscsina (9,5%), illetve a Nép szolgája (8,5%) frakció.
Az Erő és becsület (6,3%), a Holosz (4,2%) és Hrojszman ukrán stratégiája (4%) pártok a bejutási küszöb kicsivel több mint 5%-át nyernék el.
A többi politikai párt kevesebb támogatást nyert el.
A Kijevi Nemzetközi Szociológiai Intézet (KIIS) 2021. január 22-én végezte a felmérést Ukrajna-szerte, kivéve az Oroszország által elfoglalt területeket.
A számítógépes telefonos interjúk módszerével (számítógéppel segített telefonos interjúk, CATI) 1005 válaszadót kérdeztek meg véletlenszerű telefonszám-minta alapján.
A minta statisztikai hibája (0,95 valószínűséggel és a tervezési hatás nélkül) nem haladja meg a 3,1% -ot.
Kövesse a Kárpátinfo.net oldalunkat: Facebook, Telegram, Twitter!
Legfrissebb híreink: Ukrajnai háború, Mozgósítás, Kárpátalja hírek, Ukrajna elnöke