Zelenszkij a nőket azért tüntette ki, mert példaértékűen nevelik a gyermekeket a családban, kedvező feltételeket teremtenek számukra az oktatáshoz, és fejlesztik kreatív képességeiket.
Ukrajnában 901 nő részesült a Hős Anya kitüntetésben.
A megfelelő rendeletet Volodimir Zelenszkij elnök december 14-én, kedden írta alá – adta hírül a Korrespondent.net hírportál.
A dokumentum szerint a nőket azért tüntették ki, mert „példaértékűen nevelik a gyermekeket a családban, kedvező feltételeket teremtenek számukra az oktatás megszerzéséhez, fejlesztik a gyermekek kreatív képességeiket és magas szellemi és erkölcsi tulajdonságait”.
A kitüntetést azok a sokgyermekes anyák kapták, akik öt vagy több gyermeket nevelnek,
beleértve az örökbefogadott gyermekeket is, nyolcéves korukig.
Kövesse a Kárpátinfo.net oldalunkat: Facebook, Telegram, Twitter!
Legfrissebb híreink: Ukrajnai háború, Mozgósítás, Kárpátalja hírek, Ukrajna elnöke