Ukrajna légierőinek lényegesen gyorsabban kell fellépniük annak érdekében, hogy megerősítsék az Oroszországgal határos megyék védelmét a csapásmérő drónokkal szemben – jelentette ki Volodimir Zelenszkij.
Az államfő az energetikai helyzetről tartott országos egyeztetést követően tett közzé bejegyzést a közösségi oldalán, amelyről az Ukrinform számolt be.
Zelenszkij köszönetet mondott a javítóbrigádoknak, az energetikai vállalatoknak, a kommunális szolgáltatásoknak és a katasztrófavédelem munkatársainak, akik elmondása szerint hatékonyan és időben segítik a lakosságot.
Súlyos gondok az áramszolgáltatásban
Az elnök beszámolt arról, hogy részletesen elemezték a Szumi, Harkiv és Poltava megyéből érkezett jelentéseket, ahol jelenleg a legsúlyosabb az áramellátás helyzete.
Kiemelte:
nem minden közösségben sikerül időben megoldani a problémákat, és ebből következtetéseket kell levonni.
Zelenszkij szerint gondok mutatkoznak Dnyipropetrovszk megye több városában is, különösen Krivij Rihben.
Hangsúlyozta:
a helyi hatóságok reakciója a hosszabb áramszünetekre és az ezekkel összefüggő problémákra gyakran késedelmes.
Gyorsabb fellépést vár a légierőtől
Az elnök nyomatékosította, hogy az Ukrán Fegyveres Erők Légierője is sokkal gyorsabban kell, hogy működjön annak érdekében, hogy – a korábban meghatározott terveknek megfelelően – növelje Harkiv megye és más, Oroszországgal határos térségek védelmét a Sahíd típusú és egyéb csapásmérő drónok ellen.
„Ukrajna nem várhat arra, hogy a légierő egyes elemei felkészüljenek”
– jelentette ki Zelenszkij.
További támogatás a lakosságnak
Az államfő közölte: Odesza megye több közösségében további intézkedéseket vezettek be azoknak a lakosoknak a támogatására, akik elektromos fűtéssel rendelkező otthonokban élnek.
„Fontos, hogy minden ilyen ház esetében a helyi hatóságok egyértelmű választ adjanak az emberek tényleges ellátására vonatkozóan”
– jegyezte meg az elnök.
Zelenszkij arról is beszámolt, hogy a Belügyminisztérium jelentette: a nemzetközi partnerektől újabb felszerelések, köztük generátorok érkeztek, amelyek növelik a gyors reagálást szolgáló tartalékokat.
Az elnök végül köszönetet mondott minden országnak és társadalomnak, amelyek támogatják Ukrajnát, annak városait és közösségeit.
„Hálás vagyok minden országnak, minden társadalomnak, amely segít Ukrajnának – városainknak és közösségeinknek”
– tette hozzá az államfő.
Kövesse a Kárpátinfo.net oldalunkat: Facebook, Telegram, Twitter!
Legfrissebb híreink: Orosz-ukrán háború, Mozgósítás, Kárpátalja hírek
Kövesse a Kárpátinfo.net oldalunkat: Facebook, Telegram, Twitter!
Legfrissebb híreink: Ukrajnai háború, Mozgósítás, Kárpátalja hírek, Ukrajna elnöke
A Hormuzi-szoros blokádja miatt az Európai Uniónak élelmiszerhiánnyal és jegyrendszer bevezetésével kell szembenéznie.
Csapást mértek az ukrán erők az orosz fekete-tengeri flotta Sztrileckij nevű hadihajóforgalom-irányító pontjára.
Felfegyverkezésével Oroszország a NATO-val való katonai konfrontációra készül − jelentette ki a német védelmi miniszter.
A harci járművek vásárlása egy egymilliárd eurós katonai segélyterv részeként valósul meg.
Csapon végső búcsút vettek a háborúban elesett Szerhij Pireutól.
Törökországban, az Ararát-hegy lábánál egy különös kőzetképződmény lapul a hegyoldalban, amely pontosan akkora, mint a Bibliában leírt Noé bárkája.
Új korszak a határátlépésben: az eCserha rendszer júniustól a személyautók számára is elérhető lesz.
A 380 évvel ezelőtt létrejött ungvári unió egyházi, szellemi és kulturális örökségéről tartottak konferenciát Beregszászon.
A megkezdett növényvédelmi munkákat folytatni kell, különös figyelemmel a gombás betegségekre és a kártevők elleni védekezésre, még termés hiányában is!
A csapásoknak halálos áldozataik is vannak, lakóházak rongálódtak meg, ipari, vasúti és kikötői infrastrukturális létesítményekben keletkeztek károk.