Az ukrán hadsereg az orosz-ukrán háborúban. Fotó: facebook.com/GeneralStaff.ua
Az ukrán hadsereg az orosz-ukrán háborúban. Fotó: facebook.com/GeneralStaff.ua
 / Közélet

Az orosz erők folytatják támadásukat a Kurszki területen, kiszorítva az ukrán csapatokat Szudzsa városból, így az ukrán védelmi erők által ellenőrzött orosz terület tovább szűkül – számolt be vasárnap az rbc.ua hírportál az ukrán fegyveres erők vezérkarára hivatkozva.

Hirdetés

A jelentés szerint a vezérkar közzétett egy térképet, amely az ukrán fegyveres erők teljes kivonását mutatja a kurszki területi Szudzsból. A térképet a délelőtti sajtótájékoztatón hozták nyilvánosságra. A Google Maps-szel összehasonlítva ez azt mutatja, hogy az ukrán csapatok messze a városon kívül vannak.

A vezérkar jelentése szerint az elmúlt 24 órában 19 harci összecsapásra került sor a Kurszki területen, az ellenség 34 légicsapást hajtott végre, 63 irányított légi bombát dobott le, és 243 tüzérségi lövedéket lőtt ki, köztük ötöt MLRS-től.

A térképeken vasárnap délelőtt látható, hogy az oroszok visszavették az irányítást Szudzsa város felett, vagy legalábbis a nagy része felett. Az előző nap, március 15-én közzétett térképen ugyanakkor az is látható, hogy az ukrán fegyveres erők által ellenőrzött Kurszki területen csökkent az ütközőzóna. Az orosz hadsereg folytatja előrenyomulását az ukrán határ felé - közölte a karpat.in.ua.


 

Iratkozzon fel a Kárpátinfo.net csatornáira: 
Facebook, Instagram, Twitter, Telegram 
Olvassa a Kárpátinfo.net híreit a Google News oldalon.

Forrás

Hirdetés
Címlapról ajánljuk
Három ember halt meg Ukrajnában a szélsőséges időjárás miatt

Legkevesebb három ember halt meg és ketten megsérültek Ukrajnában a rossz időjárási viszonyok miatt.

Kárpátaljai citerások találkozója, másodszor - Örömzenélés Sárosorosziban

Másodszor rendezték meg a Kárpátaljai citerások találkozóját, amely ezúttal is a közös muzsikálás, a hagyományőrzés és az öröm jegyében telt.

Horror Ausztriában: megerőszakolt egy hatéves kislányt egy szír férfi – 4,5 év börtönt kapott

Hatalmas felháborodást váltott ki Ausztriában annak az 52 éves szír állampolgárnak az ítélete, aki édességgel csalta lakásába, majd brutálisan megerőszakolt egy hatéves kislányt.

Lakóházak, kikötő és egy kereskedelmi hajó is megsérült az Odessza elleni éjszakai támadásban. Fotó: Odesszai Városi Katonai Adminisztráció

Orosz dróntámadás érte Odesszát: 13 sérült, lakóházak és kikötői infrastruktúra rongálódott, egy kereskedelmi hajót is találat ért.

A pusztítás nyomai egy orosz dróntámadást követően az északkelet-ukrajnai Harkivban 2026. március 25-én (Fotó: MTI/EPA/Szergej Kozlov)

A légvédelem 74 drónt hatástalanított az ország északi, keleti és déli régióiban, azonban 15 helyszínen 20 drón célba talált.

Zelenszkij törvényjavaslatot nyújtott be a hadiállapot és a mozgósítás 90 napos meghosszabbítására. Fotó: President.gov.ua

Zelenszkij újabb hosszabbítást kezdeményez: 90 nappal nőhet a hadiállapot és a mozgósítás időtartama Ukrajnában.

Halálos tragédia Kárpátalján: egy férfi életét vesztette, miután a viharban egy fa rázuhant. Fotó: DSZNSZ

Halálos áldozata van a kárpátaljai viharnak: egy férfira fa dőlt. Több település áram nélkül maradt, autók és házak rongálódtak meg.

Sahíd drónokkal támadták Csernyihivet, templomot és piacot is ért találat

A csernyihivi rendőrség közlése szerint Oroszország már második napja támadja a térség településeit.