Tizenegy ukrán gyermeket hoztak vissza az orosz megszállás alá került területekről és Oroszországból – jelentette be Dmytro Lubinec, az ukrán emberi jogi biztos. A mentés az államfő „Hozzuk haza a gyerekeket” elnevezésű kezdeményezésének részeként zajlott, nemzetközi közvetítéssel, köztük Katar segítségével.
A legfiatalabb gyermek tíz-, a legidősebb tizenhét éves volt. Köztük volt egy 13 éves lány is, akinek édesanyját korábban orosz erők fogták el. A lányt a megszállt Donyeckben élő nagymamája nevelte, miközben folyamatosan próbált kapcsolatba lépni anyjával.
Egy másik esetben öt testvért vittek ki Oroszországba, miután a szüleiket megfosztották szülői jogaiktól. A gyerekek később maguk keresték meg Ukrajnában maradt nővérüket, és jelezték: haza akarnak térni.
A teljes körű invázió kezdete óta eddig 1453 ukrán gyermeket sikerült visszahozni az országba.
Kijev szerint Oroszország rendszeresen hurcol el gyerekeket a megszállt területekről, egyeseket pedig illegálisan adoptálnak is – közölte az index.hu.
Kövesse a Kárpátinfo.net oldalunkat! Értesüljön időben a legfontosabb ukrajnai és kárpátaljai hírekről! Kövessen minket Facebookon, Instagramon, Twitteren vagy iratkozzon fel Google News csatornánkra!
Kövesse a Kárpátinfo.net oldalunkat: Facebook, Telegram, Twitter!
Legfrissebb híreink: Ukrajnai háború, Mozgósítás, Kárpátalja hírek, Ukrajna elnöke