Oroszország hatszor több katonát veszít a fronton, mint Ukrajna, a megszállók napi vesztesége a fronton 1000-1100 katona – jelentette ki hétfőn Olekszandr Szirszkij, az ukrán fegyveres erők főparancsnoka a Kanal 24 tévécsatornának adott interjújában, számolt be az rbc.ua hírportál.
A jelentés szerint a főparancsnokot a visszafordíthatatlan ellenséges veszteségek számáról kérdezték, hivatkozva az orosz számításokra a fegyveres erőkkel aláírt szerződésekről.
A megszállóknál körülbelül másfél milliós eltérés volt azok között, akiket a hadseregben szolgálónak nyilvánítottak, és a jelenleg a fronton szolgáló 700 ezer között.
„Igen, ezek valós veszteségek. Ezt bizonyítja az a tény, hogy az ellenség idén 14 új hadosztály megalakítását tervezte. Csak hetet alakítottak: két tengerészgyalogos hadosztály csak egy ezredből áll. A másik hét dandár megalakítását a jövő évre halasztották” – jegyezte meg Szirszkij.
A tábornok elmondta, hogy Oroszország kénytelen átvenni ezen hadosztályok személyi állományát és harci egységekbe csoportosítani őket, ami mutatja az agresszor ország toborzási problémáit.
„Ezt csapataink hatékonysága eredményezi. A legfrissebb adatok azt mutatják, hogy a napi veszteségek (az ellenség részéről – a szerk.) átlagosan 1000-1100 főt tesznek ki” – állította.
A főparancsnok megerősítette az Oroszország és Ukrajna közötti veszteségek közötti különbséget is – a megszállók körülbelül hatszor több katonát veszítenek, mint az ukránok. „Ez a halottak számának különbsége. Ez az összes fegyveres erőre vonatkozó összesített adat” – hangsúlyozta Olekszandr Szirszkij - közölte a karpat.in.ua.
Kövesse a Kárpátinfo.net oldalunkat: Facebook, Telegram, Twitter!
Legfrissebb híreink: Ukrajnai háború, Mozgósítás, Kárpátalja hírek, Ukrajna elnöke