/ Közélet
Andrij Szibiha, Ukrajna külügyminisztere. Fotó: РБК-Україна
Andrij Szibiha, Ukrajna külügyminisztere. Fotó: РБК-Україна
Állítsd be, hogy a Kárpátinfo az elsők között legyen a Google híreiben

Andrij Szibiga külügyminiszter hangsúlyozta, hogy Ukrajna nyitott a béketárgyalásokra bármilyen formátumban, miután látta, hogy Oroszország készen áll a „békéhez vezető nehéz útra”, nemcsak a populizmusra vagy a propaganda-fegyverszünetre a díszszemle idejére – számolt be szerdán az Ukrajinszka Pravda hírportál a külügyminiszter X-bejegyzésére hivatkozva.

Hirdetés

A jelentés szerint az ukrán diplomácia vezetője azt írta:

„Ukrajna ismét megerősíti, hogy készen áll a béketárgyalásokra bármilyen formátumban, amint látjuk, hogy Oroszország valóban készen áll a béke nehéz útjára, és nem csak a béke-populizmusra vagy egy rövid propaganda-tűzszünetre a május 9-i díszszemle idejére.”

A külügyminiszter szerint Oroszország legalább 30 napos valódi tűzszünet elfogadásával bizonyíthatja a béketárgyalásokra való készségét. Azt is hangsúlyozta, hogy ha Oroszország készen áll egy 60 vagy 90 napos tűzszünetre, akkor Ukrajna is készen áll rá.

„Oroszországnak abba kell hagynia a békére való készségéről szóló beszédet, és feltétel nélkül bele kell egyeznie egy valódi és tartós tűzszünetbe, cselekednie kell. Amikor elhallgatnak a fegyverek, megkezdődhetnek a tárgyalások – bármilyen formátumban, amely közelebb visz minket a békéhez”

– mutatott rá Andrij Szibiha -közölte a karpat.in.ua.


 

Kövesse a Kárpátinfo.net oldalunkat! Értesüljön időben a legfontosabb ukrajnai és kárpátaljai hírekről! Kövessen minket Facebookon, Instagramon, Twitteren  vagy iratkozzon fel Google News csatornánkra!

Forrás