Ukrajna elnöke, Volodimir Zelenszkij kijelentette, hogy a Druzsba kőolajvezeték javítása a tervek szerint halad, emellett beszélt Magyarországgal való kapcsolatokról és az új miniszterelnökkel való találkozás lehetőségéről is.
A hírt az RBC-Ukrajina közölte az Elnöki Hivatal közvetítésére hivatkozva.
A kőolajvezeték helyreállításának határideje
Zelenszkij elmondta, hogy április végére a Druzsba kőolajvezeték részben helyreáll, és működőképes lesz.
Hozzátette, hogy nem minden tartály javítása készül el eddig az időpontig, mivel ezek helyreállítása hosszabb folyamat, azonban ez elegendő lesz a rendszer működéséhez.
Szavai szerint Ukrajna arra számít, hogy a munkálatok befejezése egybeesik az Európai Unió országainak kötelezettségvállalásaival, különösen Magyarország részéről, amely korábban blokkolt fontos, Kijev számára jelentős döntéseket.
A magyarországi választások utáni kapcsolatok
Az elnök hangsúlyozta, hogy Ukrajna együttműködésre törekszik Magyarországgal, kiemelve a két ország népei közötti jó kapcsolatokat és azok megőrzésének fontosságát.
Kijelentette, hogy az új vezetéssel való együttműködésnek pragmatizmuson, megállapodásokon, partnerségen és kölcsönös tiszteleten kell alapulnia, ami mindkét felet erősíti.
Zelenszkij emlékeztetett arra is, hogy a magyarországi választásokat április 12-én, vasárnap tartották, és a nép meghozta döntését. Hozzátette, hogy szimbolikus egybeesés, hogy ez a nap Ukrajnában a húsvéttal esett egybe.
Az államfő kijelentette, hogy kész találkozni Magyar Péterrel, amint az új miniszterelnök készen áll erre.
Kövesse a Kárpátinfo.net oldalunkat: Facebook, Telegram, Twitter!
Legfrissebb híreink: Ukrajnai háború, Mozgósítás, Kárpátalja hírek, Ukrajna elnöke
Kövesse a Kárpátinfo.net oldalunkat: Facebook, Telegram, Twitter!
Legfrissebb híreink: Ukrajnai háború, Mozgósítás, Kárpátalja hírek, Ukrajna elnöke