Ukrajnában az egészségügyi alapellátást nyújtó orvosok számára minőségi mutatókat vezetnek be az átoltottság terén.
Az egészségügyi dolgozók ezért külön fizetést kapnak majd
- jelentette be Viktor Ljasko egészségügyi miniszter az RBC Ukrajna hírportálnak adott kommentárjában.
2022. március 1-től az Ukrán Nemzeti Egészségügyi Szolgálat felméri a COVID-19 elleni vakcinákkal való teljes immunizálást.
Június 1-től pedig a 6 év alatti gyermekek beoltottsági szintjét az oltási naptár szerint ellenőrzik majd.
A célértékek elérésekor negyedévente egyszeri pótlék kifizetésre kerül sor – közölték az Egészségügyi Minisztériumban.
Kövesse a Kárpátinfo.net oldalunkat: Facebook, Telegram, Twitter!
Legfrissebb híreink: Ukrajnai háború, Mozgósítás, Kárpátalja hírek, Ukrajna elnöke