/ Közélet
Állítsd be, hogy a Kárpátinfo az elsők között legyen a Google híreiben
Az áram- és gázellátási kimaradások miatt kemény télre számít Vitalij Klicsko, a közel hárommillió lakosú ukrán főváros polgármestere.
Hirdetés
„Ez lesz a legrosszabb tél a második világháború óta”
– nyilatkozta Klicsko a Bild című német lapnak.
A kijevi polgármester szerint fel kell készülni „a legrosszabb forgatókönyvre”, vagyis a téli hidegben várható, nagy területet érintő áramkimaradásokra.
„Ebben az esetben a lakosság egy részét biztonságba kell szállítanunk”
– mondta Klicsko.
A polgármester ismét arra kérte a berlini kormányt, hogy a fegyverek mellett sürgősen küldjön generátorokat, védőruházatot és humanitárius segítséget Ukrajnának.
Kövesse a Kárpátinfo.net oldalunkat: Facebook, Telegram, Twitter!
Legfrissebb híreink: Ukrajnai háború, Mozgósítás, Kárpátalja hírek, Ukrajna elnöke