Az oroszok csütörtökre virradóra összpontosított támadást hajtottak végre Ivano-Frankivszk megyei energetikai létesítmények ellen drónokkal és rakétákkal, Burstinban három órán át tartottak a robbanások – számolt be az rbc.ua hírportál a Szuszpilne tévécsatornára és Szvitlana Oniscsukra, az Ivano-Frankivszk Megyei Katonai Adminisztráció vezetőjére hivatkozva.
A jelentés szerint Ivano-frankivszk megyéből 04:30 órakor légiriadót hirdettek csapásmérő drónok fenyegetése miatt, 04:44 órakor pedig az első robbanásokról érkeztek jelentések a régióból.
A megfigyelő források arról számoltak be, hogy Burstin város állhat támadás alatt. 05:17 óra körül kezdtek megjelenni a közösségi médiában Ivano-Frankivszkban történt robbanásokról szóló jelentések.
A megyei katonai adminisztráció figyelmeztetett az orosz drónok veszélyére, és arra kérte a lakosokat, hogy ne hagyják el az óvóhelyeiket.
Ivano-Frankivszk polgármestere, Ruszlan Marcinkiv szintén közzétett egy üzenetet: „A légvédelem működik! Legyünk óvatosak!”
Később az energiatermelő létesítmények elleni csapások miatti esetleges áramkimaradásokra figyelmeztetett. 6 óra után robbanások kezdődtek Burstinban. A Szuszpilne tévécsatorna szerint a városban a robbanások hangja csaknem három órán át nem csillapodott. 7:35 órakor és 7:51 órakor az újságírók újabb robbanássorozatokról számoltak be, amelyek szinte folyamatosan folytatódtak.
A Burstini Hőerőmű a város közelében található, az ukrán villamosenergia-rendszert Magyarországgal, Romániával és Szlovákiával összekötő távvezetékek stratégiai kereszteződésében.
A teljes körű háború során ezt az erőművet már többször is megrongálták az orosz támadások, de a vállalat vezetősége gondoskodik róla, hogy a létesítményt mindig helyreállítsák - közölte a karpat.in.ua.
Kövesse a Kárpátinfo.net oldalunkat: Facebook, Telegram, Twitter!
Legfrissebb híreink: Orosz-ukrán háború, Mozgósítás, Kárpátalja hírek
Kövesse a Kárpátinfo.net oldalunkat: Facebook, Telegram, Twitter!
Legfrissebb híreink: Ukrajnai háború, Mozgósítás, Kárpátalja hírek, Ukrajna elnöke