Jelenleg nincs ok Harkiv kiürítésére, az ukrán hadsereg jelenleg figyelemmel követi a fejleményeket, és azt, hogy az ellenség milyen erőket vet be északon – jelentette ki szombaton Oleh Szinyehubov, a Harkiv Megyei Katonai Adminisztráció vezetője az ArmiyaInform című internetes katonai kiadványnak nyilatkozva, számolt be az rbc.ua hírportál.
A jelentés szerint Szinyehubov arra kérte Harkiv és a megye lakosságát, hogy őrizze meg a nyugalmát, és ne essenek pánikba. „Jelenleg nincs ok kiürítésre Harkivban. Világosan látjuk, hogy az ellenség milyen erőket alkalmaz a megyénk északi részén. Természetesen romolhat a helyzet, de jelenleg nem fenyegeti veszély a megyeközpontot” – mutatott rá.
„Az ellenség folytatja a hadműveletek fokozását a nevezett területen. A mai nap folyamán mintegy 30 település volt ellenséges tűz alatt” – hangsúlyozta Oleh Szinyehubov - közölte a karpat.in.ua.
Iratkozz fel a Kárpátinfo.net csatornáira: Facebook, Instagram, Twitter, Telegram, Google Hírek
Kövesse a Kárpátinfo.net oldalunkat: Facebook, Telegram, Twitter!
Legfrissebb híreink: Ukrajnai háború, Mozgósítás, Kárpátalja hírek, Ukrajna elnöke