Ukrajna közös vám- és határellenőrzés bevezetését tervezi az Európai Unió országaival. Az első megállapodást várhatóan Lengyelországgal írják alá.
Erről Denisz Smihal miniszterelnök beszélt a kormányülésen – számolt be az RBC-Ukrajna.
"Folytatjuk a tárgyalásokat a közös vám- és határellenőrzésről az EU-val. Az első eredményekre már ebben az évben számítunk"
– mondta a miniszterelnök.
Elmondása szerint az Európai Bizottság jelenleg értékeli az Ukrajna és Lengyelország közötti lehetséges megállapodást. A technikai kérdések egyeztetése után ezt a modellt más EU-tag szomszédokra is alkalmazni lehet.
Smihal az eCherga (eSor) rendszer bővítését is említette.
"Több mint 2 év alatt közel 1,6 millió határátlépést regisztráltunk e rendszer segítségével. Naponta teherautók és autóbuszok ezrei használják, ami csökkenti a határon töltött időt"
– mondta.
Ezenkívül további határátkelőhelyek korszerűsítése is betervezett.
"Tavaly elfogadták a 2030-ig tartó határ infrastruktúra-fejlesztési stratégiát az EU-val és Moldovával. Ez 28 átkelőhely rekonstrukcióját és legalább 6 új építését foglalja magában"
– közölte a miniszterelnök.
Kövesse a Kárpátinfo.net oldalunkat: Facebook, Telegram, Twitter!
Legfrissebb híreink: Ukrajnai háború, Mozgósítás, Kárpátalja hírek, Ukrajna elnöke