A támadás helyszíne Dobropilliában / Fotó: AFP
A támadás helyszíne Dobropilliában / Fotó: AFP
 / Közélet

Súlyos támadások érték szombatra virradóra a Donyeck régióban lévő Dobropillia nevű ukrán kisvárost. A csapásokban legalább tizenegyen meghaltak, és több gyermek is megesebesült.

Öt gyerek van a 30 sebesült között a Dobropillia elleni orosz támadásokban, amelyekben legalább 11 ember meghalt

– közölte szombaton az ukrán belügyminisztérium. A közlemény szerint az orosz erők ballisztikus rakétákkal, több rakétával és drónnal támadták meg a kelet-ukrajnai várost, megrongálva nyolc többszintes épületet és 30 autót – írta a The Guardian.

A tűz oltása közben a megszállók ismét csapást mértek, megrongálva a tűzoltóautót

– közölte a minisztérium a Telegramon. Fényképeket tett közzé a részben megsemmisült épületekről, amelyeket tűz borított, és ahol a mentők eltávolították a törmeléket. Dobropillia, amely a háború előtt körülbelül 28 ezer embernek adott otthont, a kelet-ukrajnai Donyeck régióban található, 22 kilométerre északra Pokrovszk kulcsfontosságú csomópontjától, amelyet az orosz csapatok hetek óta támadnak.

A minisztérium azt is közölte, hogy legalább három ember meghalt és heten megsérültek egy különálló dróntámadásban Harkiv régióban az éjjel.

Az ukrán hadsereg szerint Oroszország az éjszaka folyamán két Iskander-M ballisztikus rakétával és egy Iskander-K cirkálórakétával, valamint 145 drónnal támadta meg Ukrajnát - közölte a vg.hu.


 

Iratkozzon fel a Kárpátinfo.net csatornáira: 
Facebook, Instagram, Twitter, Telegram 
Olvassa a Kárpátinfo.net híreit a Google News oldalon.

Forrás

Hirdetés
Címlapról ajánljuk
Három ember halt meg Ukrajnában a szélsőséges időjárás miatt

Legkevesebb három ember halt meg és ketten megsérültek Ukrajnában a rossz időjárási viszonyok miatt.

Kárpátaljai citerások találkozója, másodszor - Örömzenélés Sárosorosziban

Másodszor rendezték meg a Kárpátaljai citerások találkozóját, amely ezúttal is a közös muzsikálás, a hagyományőrzés és az öröm jegyében telt.

Horror Ausztriában: megerőszakolt egy hatéves kislányt egy szír férfi – 4,5 év börtönt kapott

Hatalmas felháborodást váltott ki Ausztriában annak az 52 éves szír állampolgárnak az ítélete, aki édességgel csalta lakásába, majd brutálisan megerőszakolt egy hatéves kislányt.

Lakóházak, kikötő és egy kereskedelmi hajó is megsérült az Odessza elleni éjszakai támadásban. Fotó: Odesszai Városi Katonai Adminisztráció

Orosz dróntámadás érte Odesszát: 13 sérült, lakóházak és kikötői infrastruktúra rongálódott, egy kereskedelmi hajót is találat ért.

A pusztítás nyomai egy orosz dróntámadást követően az északkelet-ukrajnai Harkivban 2026. március 25-én (Fotó: MTI/EPA/Szergej Kozlov)

A légvédelem 74 drónt hatástalanított az ország északi, keleti és déli régióiban, azonban 15 helyszínen 20 drón célba talált.

Zelenszkij törvényjavaslatot nyújtott be a hadiállapot és a mozgósítás 90 napos meghosszabbítására. Fotó: President.gov.ua

Zelenszkij újabb hosszabbítást kezdeményez: 90 nappal nőhet a hadiállapot és a mozgósítás időtartama Ukrajnában.

Halálos tragédia Kárpátalján: egy férfi életét vesztette, miután a viharban egy fa rázuhant. Fotó: DSZNSZ

Halálos áldozata van a kárpátaljai viharnak: egy férfira fa dőlt. Több település áram nélkül maradt, autók és házak rongálódtak meg.

Sahíd drónokkal támadták Csernyihivet, templomot és piacot is ért találat

A csernyihivi rendőrség közlése szerint Oroszország már második napja támadja a térség településeit.