Ukrajnában az utakon megállítják azokat a sofőröket, akiknek rezsi-, tartásdíj és bírsági adósságaik vannak.
Az Ukrán Állami Végrehajtó Szolgálat a Belügyminisztériummal együtt megkezdte a tartozások digitális beszedési módszerének használatát közvetlenül az utakon, vagyis közvetlenül azokon a helyeken, ahol a járművet megállítják.
A Finance.ua hírportál megtudta,
hogy a kísérlet első napjaiban "a helyszínen" 64 ezer hrivnya összegű tartásdíjat szedtek be.
A végrehajtó hatóságok szerint az ilyen kísérlet sok részletét egyelőre "titokban kell tartani", beleértve még öt kísérleti régió nevét is, mivel a végrehajtó szolgálat a Belügyminisztériummal együtt végzi a dolgát, és "sok adós sofőr tudva, hogy a régióban mi zajlik, intézkedéseket tehet annak érdekében, hogy ne találják meg őt".
A kísérleti projektet 2021 végéig kiterjesztik egész Ukrajnára, és a hatóságok remélik, hogy az állam jelentős pénzeszközöket kap a bírságok és tartozások behajtása révén a gondatlan autósoktól.
Hogyan történik a pénzeszközök beszedése?
Az Ukrán Állami Végrehajtó Szolgálat alkalmazottai a helyszínen nem szednek be tartozásokat és pénzbírságokat készpénzben. Dokumentációs űrlapjaik vannak a megfelelő számlákkal, amelyekre az adósnak pénzeszközöket kell átutalnia.
A szolgálat alkalmazottai videomegfigyelési adatokat kaphatnak, különösen a Safe City rendszer kameráiból (a helyi hatóságok beleegyezésével), nyomon követhetik és azonosíthatják azon állampolgárok járműveit, akik fizetési kötelezettségük nem teljesítése miatt szerepelnek a keresett listán:
- lakás és kommunális szolgáltatásokat nem fizetett be ,
- tartásdíjat nem fizetett,
- végrehajtási dokumentumokban kiszabott tartozását nem fizette be.
Kövesse a Kárpátinfo.net oldalunkat: Facebook, Telegram, Twitter!
Legfrissebb híreink: Ukrajnai háború, Mozgósítás, Kárpátalja hírek, Ukrajna elnöke