Szerhij Marcsenko, ukrán pénzügyminiszter nem lát problémát az autóvásárláskor fizetendő 15%-os katonai illeték bevezetésével kapcsolatban. Az adót előreláthatóan az autók első regisztrációja során kell majd befizetni.
Az Unian közlése szerint az RBK-Ukrajnának adott interjújában a tisztviselő elismerte, hogy a kritikusoknak részben igazuk van, amikor azt mondják, hogy ez a döntés a piac szürküléséhez vezethet.
"Akkor ez a bűnüldöző szervek dolga, akiknek harcolniuk kell a feketepiaccal"
- véli Marcsenko.
Ezen felül rámutatott, hogy az autó vásárlása nem elsődleges szükséglet egy háború sújtotta országban.
"Biztonsági problémánk van, ég a ház, és Önök azt mondják, hogy nem kellene tűzoltóeszközöket venni, inkább autót... Az autóvásárlás jelenleg nem sürgős kritikus szükséglet"
- jelentette ki a tisztviselő.
Emellett Marcsenko emlékeztetett arra, hogy a biztonsági és védelmi szektor számára behozott autók vámmentesen és áfa nélkül érkeznek az országba.
Iratkozz fel a Kárpátinfo.net csatornáira: Facebook, Instagram, Twitter, Telegram, Google Hírek
Kövesse a Kárpátinfo.net oldalunkat: Facebook, Telegram, Twitter!
Legfrissebb híreink: Ukrajnai háború, Mozgósítás, Kárpátalja hírek, Ukrajna elnöke