Az Ukrajna Fegyveres Erőinek vezérkara hivatalos közleményben utasította vissza azokat az orosz vádakat, miszerint az ukrán védelmi erők lőtték volna az orosz-ukrán határon található Szudzsa gázmérő állomást - közölte az MTI.
"Ezek a vádak alaptalanok. Az állomást ugyanis maguk az oroszok lőtték többször is"
- hangsúlyozza a vezérkar.
A közlemény a tüzérségi támadást az oroszok hamis információs befolyáskeltés céljából véghezvitt provokációjaként értékeli.
"Az oroszok továbbra is számos álhírt gyártanak, és igyekeznek félrevezetni a nemzetközi közösséget. Kérjük, hogy csak a hivatalos forrásokban bízzanak, ellenőrizzék az információkat, és ne engedjenek a manipulációknak"
- hívta fel a figyelmet az Ukrán Fegyveres Erők vezérkara, adta hírül az MTI.
Kövesse a Kárpátinfo.net oldalunkat: Facebook, Telegram, Twitter!
Legfrissebb híreink: Ukrajnai háború, Mozgósítás, Kárpátalja hírek, Ukrajna elnöke
Forrás
MTI