Áramszolgáltatás. Illusztráció
Áramszolgáltatás. Illusztráció
 / Közélet

Németország hozzáférést biztosított Ukrajnának a bezárt energetikai létesítményeihez, amelyekből adományként felhasználható felszerelést kaphat – közölte vasárnap Herman Haluscsenko energetikai miniszter az ukrán televízió háborús adásában, számolt be az rbc.ua hírportál.

A jelentés szerint Haluscsenko elmondta: „Valójában folyamatosan jönnek a segélyek. Ide tartoznak a különféle felszerelések. Most nagyon szorosan együttműködünk litván barátainkkal. A Litvániában dolgozó szakértői csoportunk jelenleg azt vizsgálja, hogy milyen berendezések vannak a régi hőerőművekben, hogy használni tudjuk azokat adományként az ukrajnai újjáépítéshez.”

A miniszter megjegyezte, hogy Németország segítséget nyújt az ukrán infrastruktúra felszereléséhez is. „Németország kancellárja felajánlotta a lehetőséget, hogy megvizsgáljuk a még felhasználható német bezárt létesítményeket” – tette hozzá Herman Haluscsenko - közölte a karpat.in.ua


 


Iratkozz fel a Kárpátinfo.net csatornáira: Facebook, Instagram, Twitter, Telegram, Google Hírek


Forrás

Hirdetés
Címlapról ajánljuk
Több ember meghalt az Ukrajnát ért éjszakai orosz támadásokban. Illusztráció (Fotó: MTI/EPA)

Az orosz hadsereg két rakétával, valamint 107 csapásmérő és álcadrónnal támadott ukrajnai célpontokat péntekre virradóra.

Halálos gázolás Sztrabicsovo közelében: 34 éves férfi vesztette életét. Fotó: Ukrán Nemzeti Rendőrség

Halálos közlekedési baleset történt a Munkácsi járásban, Sztrabicsovo (Mezőterebes) közelében. Egy 34 éves gyalogos a helyszínen meghalt.

Már nem tér haza: megerősítették Mihajlo Roszoha halálhírét

A fronton életét vesztette Mihajlo Roszoha, kárpátaljai katona. Hosszú ideig eltűntként tartották nyilván, halálhírét most erősítették meg.

Odesszára csaptak le az oroszok éjszaka, idős házaspárt öltek meg csapások. Fоtó: Одеська МВА

A csapásokban lakónegyedek és egy kereskedelmi hajó kapott találatot, két ember pedig életét vesztette.

Tűzeset. Illusztráció. Fotó: Internet.

Az év eleje óta a megyében összesen 17 ember vesztette életét tűz következtében.

6 éves fiát 25 ezer dollárért adta el egy nő Volinyban

Voliny megyében büntetőeljárás indult egy 38 éves nő ellen, akit kiskorú gyermekkereskedelemmel gyanúsítanak

Ukrajna újabb dróncsapást mért egy oroszországi olajipari létesítményre. Illusztráció (Fotó: MTI/Lakatos Péter)

A létesítményt ért találat komoly fennakadásokat okoz az Oroszországon belüli olajszállítás logisztikájában.

Kaja Kallas, az Európai Unió kül- és biztonságpolitikai főképviselője az Európai Unió nem hivatalos ciprusi csúcstalálkozójára érkezik Agia Napában 2026. április 23-án. MTI/EPA/George Hrisztoforu

Felszólították egyúttal az unión kívüli országokat, hogy segítsenek az ukrán finanszírozási nehézségek áthidalásában.

Harry sussexi herceg, III. Károly brit király másodszülött fia (Fotó: MTI/EPA/Neil Hall)

Harry sussexi herceg csütörtök reggel előre be nem jelentett látogatásra Kijevbe érkezett.

Gyász Kárpátalján: elesett a tereszvai családapa

Több mint egy év után érkezett a tragikus hír: elesett Rudák Vaszil tereszvai katona.