Moldova zászlaja. Illusztráció
Moldova zászlaja. Illusztráció

MTI

 / Közélet

Moldova a szükségállapot idejére felfüggesztette hat televíziós csatorna működési engedélyét, mert megítélése szerint nem korrektül tudósítottak az ukrajnai eseményekről – közölte a kormány pénteken a honlapján.

Hirdetés

Miután nem hitelesen számolnak be az országban történtekről, illetve az ukrajnai háború eseményeiről, a szükséghelyzet idejére felfüggesztik hat audiovizuális sajtóorgánum sugárzási engedélyét. Ezek a Pervij v Moldove, a RTR-Moldova, az Accent-TV, az NTV-Moldova, a TV-6 és az Orhei-TV – áll a kormány közleményben.

A TASZSZ orosz állami hírügynökség jelentése szerint ezek orosz műsorokat sugározó, illetve ellenzékinek számító moldovai csatornák.

Moldovában februárban vezették be a szükségállapotot Ukrajna orosz megtámadása miatt. Ebben az időszakban korlátozták az oroszországi televíziók műsorainak sugárzását, illetve blokkolták a Sputnik Moldova hírportált és más portálokat.

A moldovai főügyészség kilátásba helyezte, hogy nyomozást indítanak több ember ügyében, akiket az ukrajnai események inkorrekt tudósításával gyanúsítanak.

Címkék

Forrás

MTI

Hirdetés
Címlapról ajánljuk
Három ember halt meg Ukrajnában a szélsőséges időjárás miatt

Legkevesebb három ember halt meg és ketten megsérültek Ukrajnában a rossz időjárási viszonyok miatt.

Kárpátaljai citerások találkozója, másodszor - Örömzenélés Sárosorosziban

Másodszor rendezték meg a Kárpátaljai citerások találkozóját, amely ezúttal is a közös muzsikálás, a hagyományőrzés és az öröm jegyében telt.

Horror Ausztriában: megerőszakolt egy hatéves kislányt egy szír férfi – 4,5 év börtönt kapott

Hatalmas felháborodást váltott ki Ausztriában annak az 52 éves szír állampolgárnak az ítélete, aki édességgel csalta lakásába, majd brutálisan megerőszakolt egy hatéves kislányt.

Lakóházak, kikötő és egy kereskedelmi hajó is megsérült az Odessza elleni éjszakai támadásban. Fotó: Odesszai Városi Katonai Adminisztráció

Orosz dróntámadás érte Odesszát: 13 sérült, lakóházak és kikötői infrastruktúra rongálódott, egy kereskedelmi hajót is találat ért.

A pusztítás nyomai egy orosz dróntámadást követően az északkelet-ukrajnai Harkivban 2026. március 25-én (Fotó: MTI/EPA/Szergej Kozlov)

A légvédelem 74 drónt hatástalanított az ország északi, keleti és déli régióiban, azonban 15 helyszínen 20 drón célba talált.

Zelenszkij törvényjavaslatot nyújtott be a hadiállapot és a mozgósítás 90 napos meghosszabbítására. Fotó: President.gov.ua

Zelenszkij újabb hosszabbítást kezdeményez: 90 nappal nőhet a hadiállapot és a mozgósítás időtartama Ukrajnában.

Halálos tragédia Kárpátalján: egy férfi életét vesztette, miután a viharban egy fa rázuhant. Fotó: DSZNSZ

Halálos áldozata van a kárpátaljai viharnak: egy férfira fa dőlt. Több település áram nélkül maradt, autók és házak rongálódtak meg.

Sahíd drónokkal támadták Csernyihivet, templomot és piacot is ért találat

A csernyihivi rendőrség közlése szerint Oroszország már második napja támadja a térség településeit.