A lengyel–német határ helyzetének javításáról egyeztetett Tomasz Siemoniak lengyel és Nancy Faeser német belügyminiszter keddi, varsói tanácskozásán.
A lengyel minisztérium közlése szerint a két ország 2018 óta első alkalommal tartott tárcaközi egyeztetést. A tárgyaláson szó volt azokról a közelmúltbeli incidensekről is, amelyek során a német rendőrség varsói vádak szerint
egyoldalúan visszaküldött Lengyelországba olyan bevándorlókat, akik illegálisan lépték át a lengyel-német határt.
Siemoniak és Faeser megvitatta továbbá azt a levelet, amelyet a lengyel, a német és a cseh belügyminiszter küldött az Európai Bizottság elnökének. A levélben a tárcavezetők további forrásokat kértek az EU-tól az ukrajnai menekültek befogadásának költségeire, illetve kitértek a fehérorosz határon fennálló válságos helyzetre és a nemzeti kisebbségek ügyére - közölte a hirado.hu.
Iratkozz fel a Kárpátinfo.net csatornáira: Facebook, Instagram, Twitter, Telegram, Google Hírek
Kövesse a Kárpátinfo.net oldalunkat: Facebook, Telegram, Twitter!
Legfrissebb híreink: Ukrajnai háború, Mozgósítás, Kárpátalja hírek, Ukrajna elnöke