Az izraeli hadsereg (IDF) hétfő este a múlt héten életbe lépett tűzszünet óta először libanoni célpontokat lőtt, válaszul a libanoni síita Hezbollah milíciának a nap folyamán Izrael területére lőtt két aknagránátjára – jelentette az IDF.
„Nagy erővel fogunk támadni a Hezbollah súlyos tűzszünet-sértése nyomán, és ezentúl így járunk el”
- jelentette ki előzőleg Herci Halevi izraeli vezérkari főnök.
„Vannak bármikor végrehajtásra kész terveink és céljaink"
- tette hozzá Halevi Izrael északi parancsnokságnál tett látogatáson, melyen a Dél-Libanon területén állomásozó erőket is megtekintette.
A Hezbollah a vitatott fennhatóságú, a szíriai-libanoni-izraeli határháromszögben fekvő Dov-hegyre lőtt két aknagránátot hétfőn, melyek lakatlan területen zuhantak le, nem okoztak kárt anyagiakban és emberéletben. A Hezbollah jelentkezett, hogy az aknagránátokat válaszként lőtte ki Izrael korábbi, a tűzszünetet megsértő akcióira.
"Ez a tűzszünet súlyos megsértésének minősül, és Izrael erre erőszakkal fog válaszolni"
– mondta a lövedékekről Benjámin Netanjahu izraeli miniszterelnök.
"Eltökélt szándékunk, hogy továbbra is érvényt szerezzünk a tűzszünetnek, és válaszolunk annak a Hezbollah elkövette minden enyhébb és súlyosabb megsértésére"
– tette hozzá. Jiszrael Katz védelmi miniszter szintén súlyos ellencsapásokat ígért.
Izrael és a Hezbollah között múlt szerdán tizennégy hónapos hadviselés után tűzszünet lépett életbe, amely szerint a következő hatvan napban az Iránból támogatott Hezbollah kivonja a Litani folyótól délre fekvők csapatait, ezen a területen a libanoni hadsereg veszi át az uralmat, és az izraeli egységeket is fokozatosan kivonják onnan.
Iratkozzon fel a Kárpátinfo.net csatornáira:
Facebook, Instagram, Twitter, Telegram
Olvassa a Kárpátinfo.net híreit a Google News oldalon.
Kövesse a Kárpátinfo.net oldalunkat: Facebook, Telegram, Twitter!
Legfrissebb híreink: Ukrajnai háború, Mozgósítás, Kárpátalja hírek, Ukrajna elnöke
Forrás
MTI