Az Európai Unió továbbra is addig támogatja Ukrajnát, ameddig szükséges, az ukránok tartós békét akarnak, nem befagyott konfliktust – jelentette ki kedden Ursula von der Leyen, az Európai Bizottság elnöke a davosi Világgazdasági Fórumon, számolt be az rbc.ua hírportál a The Guardian című brit lapra hivatkozva.
A jelentés szerint von der Leyen elmondta:
„Szerintem soha nem szabad elfelejtenünk, honnan indult az egész. Ukrajna szuverén ország, és saját jövőjét határozta meg azzal, hogy csatlakozni akart az EU-hoz. Innen kezdődött minden. A szomszédjának, Oroszországnak a válasza az invázió volt.”
Egyúttal hangsúlyozta, hogy nem szabad szem elől téveszteni, hogy nemcsak Ukrajna, hanem Európa biztonságáról is szó van.
„Senki sem akarja jobban a békét, mint Ukrajna népe. De tisztességes és tartós békét akarnak. Nem akarnak olyan befagyott konfliktust, amely kicsivel később újra fellángol”
– mondta az EB-elnök. Szerinte az EU számára fontos, hogy Ukrajna független ország maradjon, és Ukrajna döntsön a saját területéről.
„Továbbra is támogatni fogjuk Ukrajnát, bármi történjék is ezután. Támogatjuk Ukrajnát, ameddig szükséges”
– hangoztatta Ursula von der Leyen - közölte a karpat.in.ua.
Kövesse a Kárpátinfo.net oldalunkat: Facebook, Telegram, Twitter!
Legfrissebb híreink: Ukrajnai háború, Mozgósítás, Kárpátalja hírek, Ukrajna elnöke
Forrás
Legkevesebb három ember halt meg és ketten megsérültek Ukrajnában a rossz időjárási viszonyok miatt.
Másodszor rendezték meg a Kárpátaljai citerások találkozóját, amely ezúttal is a közös muzsikálás, a hagyományőrzés és az öröm jegyében telt.
Hatalmas felháborodást váltott ki Ausztriában annak az 52 éves szír állampolgárnak az ítélete, aki édességgel csalta lakásába, majd brutálisan megerőszakolt egy hatéves kislányt.
Orosz dróntámadás érte Odesszát: 13 sérült, lakóházak és kikötői infrastruktúra rongálódott, egy kereskedelmi hajót is találat ért.
Tavaly 2,1 millió fő vándorolt be az EU-ba.
A légvédelem 74 drónt hatástalanított az ország északi, keleti és déli régióiban, azonban 15 helyszínen 20 drón célba talált.
Zelenszkij újabb hosszabbítást kezdeményez: 90 nappal nőhet a hadiállapot és a mozgósítás időtartama Ukrajnában.
Halálos áldozata van a kárpátaljai viharnak: egy férfira fa dőlt. Több település áram nélkül maradt, autók és házak rongálódtak meg.
Az alkalom középpontjában ezúttal a család állt.
A csernyihivi rendőrség közlése szerint Oroszország már második napja támadja a térség településeit.