A NATO folytatja védelmének megerősítését minden fenyegetéssel szemben, beleértve a drónokat is - jelentette ki Allison Hart NATO-szóvivő arra reagálva, hogy robbanótöltettel felszerelt drón zuhant péntek hajnalban Romániában egy galaci panelházra.
Közösségi oldalán közzétett üzenetében a NATO szóvivője közölte:
a katonai szövetség elítéli Oroszország felelőtlenségét.
Mark Rutte NATO-főtitkár kapcsolatban áll a román hatóságokkal - tájékoztatott.
A péntek hajnalban Romániában történt drónbecsapódást robbanás és tűz követte, amely 10. emelet egyik lakásában ütött ki, a tömbházból menekülők közül ketten könnyebben megsérültek.
Kövesse a Kárpátinfo.net oldalunkat: Facebook, Telegram, Twitter!
Legfrissebb híreink: Ukrajnai háború, Mozgósítás, Kárpátalja hírek, Ukrajna elnöke
Forrás
MTI