/ Közélet
Oktatási ombudsman: A be nem oltott tanároknak joguk van iskolákban dolgozni
Oktatási ombudsman: A be nem oltott tanároknak joguk van iskolákban dolgozni
Állítsd be, hogy a Kárpátinfo az elsők között legyen a Google híreiben

Szergej Gorbacsov oktatási ombudsman kifejtette, hogy azokat a tanárokat, akiket nem oltottak be a COVID-19 ellen, nem szabad kizárni a munkából.

Hirdetés

Elmondása szerint a sárga, narancssárga és piros karanténzónában került területek iskolái távoktatásban működnek, ha az alkalmazottak kevesebb, mint 80%-a van beoltva - írja a Korrespondent.net.

Hirdetés

„Ennek ellenére meg kell érteni (különösen az oktatási intézmények vezetői számára), hogy a tanárok oltása nem kötelező: mint minden más állampolgár számára, ez önkéntes marad.

Éppen ezért az igazgatónak nincs jogában nem engedni munkába a tanárt, akinek nincs covid-oltása.

Én, mint tisztviselő, a jelenlegi jogszabályok szerint fogok eljárni, és védeni fogom a tanárok jogait, ha az igazgatók nem engedik meg nekik a munkát" - hangsúlyozta Gorbacsov.