Szergej Gorbacsov oktatási ombudsman kifejtette, hogy azokat a tanárokat, akiket nem oltottak be a COVID-19 ellen, nem szabad kizárni a munkából.
Elmondása szerint a sárga, narancssárga és piros karanténzónában került területek iskolái távoktatásban működnek, ha az alkalmazottak kevesebb, mint 80%-a van beoltva - írja a Korrespondent.net.
„Ennek ellenére meg kell érteni (különösen az oktatási intézmények vezetői számára), hogy a tanárok oltása nem kötelező: mint minden más állampolgár számára, ez önkéntes marad.
Éppen ezért az igazgatónak nincs jogában nem engedni munkába a tanárt, akinek nincs covid-oltása.
Én, mint tisztviselő, a jelenlegi jogszabályok szerint fogok eljárni, és védeni fogom a tanárok jogait, ha az igazgatók nem engedik meg nekik a munkát" - hangsúlyozta Gorbacsov.
Kövesse a Kárpátinfo.net oldalunkat: Facebook, Telegram, Twitter!
Legfrissebb híreink: Ukrajnai háború, Mozgósítás, Kárpátalja hírek, Ukrajna elnöke