Ukrajnában, Odesszában, a Moloda hvargyija központban 42 gyermek fertőződött meg koronavírussal.
A Moloda hvargyija központban az orvosok
42 gyermeknél és két pedagógusnál fedezték fel a COVID-19 vírust.
Erről az Odessza Megyei Állami Adminisztráció egészségügyi osztályán számoltak be az Ukrinform.ua tudósítójának.
"Augusztus 17-én 42 gyermek és két nevelő a fertőződött meg koronavírussal" - mondta Lyudmila Melynicsuk, az egészségügyi osztály szóvivője.
A gyermekközpotban karanténintézkedéseket vezettek be.
Jelenleg mintegy 1200 gyermek táborozik a Moloda hvargyija Központban.
Az elmúlt 24 órában Odessza megyében 111 embernél fedezték fel a vírust PCR-teszt segítségével.
Kövesse a Kárpátinfo.net oldalunkat: Facebook, Telegram, Twitter!
Legfrissebb híreink: Ukrajnai háború, Mozgósítás, Kárpátalja hírek, Ukrajna elnöke