Ferenc pápa is megkapta a koronavírus-oltást
Ferenc pápa is megkapta a koronavírus-oltást

MTI

 / Közélet
Állítsd be, hogy a Kárpátinfo.net cikkeit mindig az elsők között lásd a Google keresőben

Ferenc pápa megkapta a koronavírus elleni oltást - derült ki szerdán az argentin sajtóból, a Szentszék egyelőre csak annyit jelentett be, hogy a Vatikánban is megkezdik az oltások beadását, és a katolikus egyházfőt is készülnek beoltani.

Hirdetés

Az argentin sajtóértesülést az ANSA olasz hírügynökség hozta nyilvánosságra - írja az MTI.

A Vatikán a sajtót szerdán arról tájékoztatta csupán, hogy a pápai államban is hozzáláttak az ottani mintegy 800 lakónak,

illetve a körülbelül háromezer alkalmazottnak és családtagjaiknak a beoltásához.

A vatikáni sajtóiroda igazgatója közölte, hogy a vakcinát beadják a jelenlegi katolikus egyházfőnek és a korábban a pápai trónról lemondott XVI. Benedek emeritus pápának is.

Az oltóállomást a pápai audienciák hagyományos helyszínén, a VI. Pál terem átriumában rendezték be. A szentszéki tájékoztatásból kiderül, hogy más államokhoz hasonlóan itt is a helyi egészségügyi dolgozókat és az időskorúakat sorolják előre.

A vatikánvárosi egészségügyi és higiéniai igazgatóság előzetesen annyit közölt, hogy

Hirdetés

a Pfizer/Biontech által kifejlesztett vakcinából tízezer adagot kötött le,

az első szállítmány értesülések szerint kedden érkezett. A múlt héten azt is bejelentették, hogy a Vatikán vásárolt egy mélyhűtő berendezést, amely a vakcinákat mínusz 70 Celsius-fokon tartja.

A pápa egy vasárnapi interjújában már jelezte, hogy be kívánja oltatni magát. Leszögezte, hogy az embereknek bízniuk kell az orvosokban, nem szabad elutasítaniuk az oltást, mert ezen múlik a saját életük és a többi emberé is. 

"Nem értem, hogy egyesek miért nevezik veszélyesnek a vakcinát. (...) Nem tudom mivel magyarázni ezt az öngyilkos, tagadó magatartást" - fejtette ki az egyházfő, aki szerint etikai döntésről van szó.

A 84 esztendős Ferenc pápa tüdejének egy darabját még fiatalkorában szülőhazájában, Argentínában eltávolították,

ezért az átlagosnál nagyobb mértékben van kitéve a megbetegedésnek.

A Vatikánban eddig kevesebb mint harminc koronavírusos fertőzéses esetet jegyeztek fel.

Forrás

MTI