/ Közélet
A korlátozások ellenére ismét tüntetettek Szlovéniában a járványügyi intézkedések ellen
A korlátozások ellenére ismét tüntetettek Szlovéniában a járványügyi intézkedések ellen
Állítsd be, hogy a Kárpátinfo az elsők között legyen a Google híreiben

Noha a szlovén kormány keddre és szerdára, az EU-Nyugat-Balkán csúcstalálkozó idejére Ljubljana egyes területein, Bledben és Brdo pri Kranjuban korlátozta a szabad mozgást, néhány ezren ismét tüntettek Ljubljana főterén, a Köztársaság téren - jelentette a szlovén közszolgálati televízió (RTV) kedden. Szlovéniában negyedik hete tüntetnek a kormány és az által hozott járványügyi intézkedések ellen.

Hirdetés

A rendőrség a tömeg feloszlatására könnygázt és vízágyúkat vetett be - írja az MTI.

A tüntetők kövekkel és égő fáklyákkal dobálták meg a rendőröket és az újságírókat.

Az N1 kereskedelmi hírcsatorna ljubljanai irodájába könnygázt dobtak be, és betörték a bejárati ajtó ablakát.

A kormány hétfőn aktiválta a rendőrségről szóló törvény 9. cikkelyét, amely kimondja: a közrend súlyos megsértése vagy annak valószínűsége esetén a belügyminiszter javaslatára a kabinet elrendelheti, hogy a hatóságok bizonyos területeken, nyilvános helyeken korlátozzák vagy teljesen betiltsák a szabad mozgást.

Az intézkedés legfeljebb hét napig lehet érvényben.

Forrás

MTI