A kormány döntése értelmében a karantén korlátozások év végéig lesznek érvényben Ukrajnában.
Az ukrán minisztertanács szeptember 20-i ülésén úgy döntöttek,
hogy a karantén- és szükségállapot rendszert 2021. december 31-ig meghosszabbítják
- közölte a Korrespondent.net az Egészségügyi Minisztérium sajtószolgálatára hivatkozva.
Viktor Ljasko egészségügyi miniszter elmondta, hogy az ország járványhelyzete ellenőrzés alatt áll.
Kiemelte, habár növekszik a COVID-19 új eseteinek száma, de az oltásoknak köszönhetően az egészségügy rendelkezik egy biztonsági tartalékkal.
Az egészségügyi rendszer kész reagálni egy új hullámra.
Azonban életünk és egészségünk megőrzésének legjobb módja, ha a lehető leghamarabb beoltjuk magunkat a koronavírus-fertőzés ellen - mondta.
Kövesse a Kárpátinfo.net oldalunkat: Facebook, Telegram, Twitter!
Legfrissebb híreink: Ukrajnai háború, Mozgósítás, Kárpátalja hírek, Ukrajna elnöke