/ Közélet
Ukrajnában meghalt a koronavírus legfiatalabb áldozata
Ukrajnában meghalt a koronavírus legfiatalabb áldozata
Állítsd be, hogy a Kárpátinfo az elsők között legyen a Google híreiben

Ukrajnában, a kijevi gyermek fertőző kórházban egy 21 napos kislány halt meg koronavírusban.

Hirdetés

Ő a legfiatalabb áldozata a koronavírusnak Ukrajnában

- nyilatkozta Tatyjana Kaminszka, a kórház főorvosa az egyik ukrán kiadványnak, írja a Podrobnosti.ua.

Augusztus 27-én a súlyos állapotban lévő gyereket sürgősségi mentőszolgálattal szállították otthonról a kórházba. A lánynak légszomja, láza és mérgezése volt. A gyermeket légzési elégtelenség tüneteivel vitték be, és az aneszteziológiai intenzív osztályra került.

A babát a betegség 5. napján vitték be a kórházba.

Akut légúti distressz szindrómája volt, amely során az oxigén nem jutott be a véráramba a tüdőn keresztül.

A gyermeket ugyanazon a napon intubálták, a COVID-19-es betegek ellátásáról szóló helyi protokollnak megfelelően vizsgálatokat és kezelést kapott, de ennek ellenére állapota fokozatosan romlott, és szeptember 2-án meghalt.

A járvány kezdete óta mintegy 500 covidos gyermek került a fővárosi gyerekkórházba.

Mindegyiküknél enyhe volt a betegség lefolyása. Ez az első halálos esetünk a COVID-19 miatt - mondta a kórház szakembere.

A szakember kijelentette, hogy ősz eleje óta a gyermekek körében kismértékben nőtt a kórházi kezelések száma. Jelenleg 40, különböző korú koronavírusos gyermek van kórházban.