Egy ungvári narkológust kenőpénz átvételének gyanúja miatt vettek őrizetbe és ideiglenesen felmentették állásából.
A Kárpátaljai Regionális Ügyészség beszámolója szerint a Kárpátaljai Regionális Narkológiai Klinika egyik alkalmazottja pénzért, a szükséges orvosi vizsgálat elvégzése nélkül vállalta, hogy egy nőnek igazolást állítson ki arról,
hogy nem kábítószer vagy alkohol hatása alatt vezet autót.
A férfit a rendőrök leleplezték és 5000 hrivnya átvételekor vették őrizetbe – áll a jelentésben.
Az orvost zsarolással és törvénytelen juttatások megszerzésével gyanúsítják.
Az ilyen jogsértésért a felelősség 10 évig terjedő szabadságvesztést von maga után, bizonyos pozíciók betöltésére való jog megvonásával, vagyonelkobzással.
Emellett a bíró csaknem 87 ezer hrivnya összegű óvadékot állapított meg ellene.
Az előzetes vizsgálat folyamatban van.
Kövesse a Kárpátinfo.net oldalunkat: Facebook, Telegram, Twitter!
Legfrissebb híreink: Ukrajnai háború, Mozgósítás, Kárpátalja hírek, Ukrajna elnöke