/ Kékfény
Egy ungvári narkológust kenőpénz átvételének gyanúja miatt vettek őrizetbe
Egy ungvári narkológust kenőpénz átvételének gyanúja miatt vettek őrizetbe
Állítsd be, hogy a Kárpátinfo az elsők között legyen a Google híreiben

Egy ungvári narkológust kenőpénz átvételének gyanúja miatt vettek őrizetbe és ideiglenesen felmentették állásából.

Hirdetés

A Kárpátaljai Regionális Ügyészség beszámolója szerint a Kárpátaljai Regionális Narkológiai Klinika egyik alkalmazottja pénzért, a szükséges orvosi vizsgálat elvégzése nélkül vállalta, hogy egy nőnek igazolást állítson ki arról,

hogy nem kábítószer vagy alkohol hatása alatt vezet autót.

A férfit a rendőrök leleplezték és 5000 hrivnya átvételekor vették őrizetbe  – áll a jelentésben.

Az orvost zsarolással és törvénytelen juttatások megszerzésével gyanúsítják.

Az ilyen jogsértésért a felelősség 10 évig terjedő szabadságvesztést von maga után, bizonyos pozíciók betöltésére való jog megvonásával, vagyonelkobzással.

Emellett a bíró csaknem 87 ezer hrivnya összegű óvadékot állapított meg ellene.

Az előzetes vizsgálat folyamatban van.