New York államban veszélyhelyzet lépett életbe kedden az észak felől érkező téli vihar miatt, amely helyenként rövid idő alatt 50 centimétert meghaladó friss havat szállított az Egyesült Államok északkeleti részébe. New York államnak a nyugati Nagy-tavakhoz közeli részén várják a legnagyobb havazást, de kiterjedt területen már lehullott mintegy 30 centiméter hó.
A vihar óránként 100 kilométeres sebességet meghaladó széllökésekkel közlekedési fennakadásokat okozott, kedd reggelig légijáratok százait törölték, és több mint 5000 repülőgép késve közlekedett.
Az Egyesült Államok középső részének északi területein Észak-Dakota és Minnesota állam egyes részein az érzékelt hőmérséklet mínusz 34 fokig süllyedt hétfőn, miközben Iowa állam meghatározó autópályáját a hófúvás miatt 300 kilométernél hosszabb szakaszon kellett lezárni.
Kedd reggelre szokatlanul alacsony hőmérsékletek alakultak ki az Egyesült Államok keleti partvidékének déli államaiban, így Dél-Karolinában és Georgia államban fagypont alá zuhantak a minimumértékek, és Florida állam északi részén is csupán 0 fok körül volt a reggeli hőmérséklet.
Atlantában, Georgia állam legnagyobb városában vasárnap még 20 fokos legmagasabb napi hőmérsékletet élvezhettek a helyiek, ám kedd reggelre már mínusz 5 fokos hidegre ébredtek.
Kövesse a Kárpátinfo.net oldalunkat: Facebook, Telegram, Twitter!
Legfrissebb híreink: Ukrajnai háború, Mozgósítás, Kárpátalja hírek, Ukrajna elnöke
Forrás
MTI
A mentőszolgálatok közlése szerint halálos áldozata nem volt a támadásnak, eddig négy sérültet láttak el az orvosok.
A csapásokban legkevesebb egy ember meghalt és sokan megsebesültek.
A „valós európai béke” előfeltételeként említette továbbá hazája újjáépítését a háborút követően.
A hatósági vizsgálatok szerint az állam 100 millió hrivnya veszteséget szenvedett el.
Legkevesebb három ember halt meg és ketten megsérültek Ukrajnában a rossz időjárási viszonyok miatt.
Másodszor rendezték meg a Kárpátaljai citerások találkozóját, amely ezúttal is a közös muzsikálás, a hagyományőrzés és az öröm jegyében telt.
Hatalmas felháborodást váltott ki Ausztriában annak az 52 éves szír állampolgárnak az ítélete, aki édességgel csalta lakásába, majd brutálisan megerőszakolt egy hatéves kislányt.
Orosz dróntámadás érte Odesszát: 13 sérült, lakóházak és kikötői infrastruktúra rongálódott, egy kereskedelmi hajót is találat ért.
Tavaly 2,1 millió fő vándorolt be az EU-ba.