/ Kékfény
Ukrán rendőrség. Illusztráció. Fotó: Unian
Ukrán rendőrség. Illusztráció. Fotó: Unian
Állítsd be, hogy a Kárpátinfo az elsők között legyen a Google híreiben

Ungváron a rendőrség felelősségre vonta azt a 44 éves nőt, aki ittas állapotban hagyta magára 5 éves kislányát, aki ezután egyedül kóborolt a város utcáin. A gyermek veszélyes körülmények között tartózkodott, ezért a hatóság azonnal közbelépett – számolt be róla a megyei rendőrség kommunikációs osztálya.

Hirdetés

A rendőrök az internetes közösségi oldalak monitorozása közben egy bejegyzésre figyeltek fel, amely szerint egy kisgyermek szülői felügyelet nélkül egyedül sétált a városban.

A bejegyzés nyomán elindított vizsgálat során kiderült, hogy a gyerek Ungváron él édesanyjával, aki Harkiv megyéből származik, és jelenleg a megyeszékhelyen lakik. A rendőrök hamar azonosították és megtalálták a nőt, akinél a helyszínen alkoholos befolyásoltságot állapítottak meg.

Ötéves kislány sétált egyedül Ungvár utcáin
Ötéves kislány sétált egyedül Ungvár utcáin

A rendőrség a gyermek védelme érdekében azonnal elvette őt az anyától.

Az anya ellen a rendőrség adminisztratív eljárást indított az 184. cikk alapján (a szülők gyermeknevelési kötelezettségeinek elmulasztása).

Az ügyben értesítették a gyermekvédelmi szolgálatot, amely a továbbiakban foglalkozik majd a kislány sorsával és az anya felelősségre vonásával - közölte a karpat.in.ua.


Kövesse a Kárpátinfo.net oldalunkat! Értesüljön időben a legfontosabb ukrajnai és kárpátaljai hírekről! Kövessen minket Facebookon, Instagramon, Twitteren  vagy iratkozzon fel Google News csatornánkra!

Forrás