Ungváron a rendőrség felelősségre vonta azt a 44 éves nőt, aki ittas állapotban hagyta magára 5 éves kislányát, aki ezután egyedül kóborolt a város utcáin. A gyermek veszélyes körülmények között tartózkodott, ezért a hatóság azonnal közbelépett – számolt be róla a megyei rendőrség kommunikációs osztálya.
A rendőrök az internetes közösségi oldalak monitorozása közben egy bejegyzésre figyeltek fel, amely szerint egy kisgyermek szülői felügyelet nélkül egyedül sétált a városban.
A bejegyzés nyomán elindított vizsgálat során kiderült, hogy a gyerek Ungváron él édesanyjával, aki Harkiv megyéből származik, és jelenleg a megyeszékhelyen lakik. A rendőrök hamar azonosították és megtalálták a nőt, akinél a helyszínen alkoholos befolyásoltságot állapítottak meg.
A rendőrség a gyermek védelme érdekében azonnal elvette őt az anyától.
Az anya ellen a rendőrség adminisztratív eljárást indított az 184. cikk alapján (a szülők gyermeknevelési kötelezettségeinek elmulasztása).
Az ügyben értesítették a gyermekvédelmi szolgálatot, amely a továbbiakban foglalkozik majd a kislány sorsával és az anya felelősségre vonásával - közölte a karpat.in.ua.
Kövesse a Kárpátinfo.net oldalunkat! Értesüljön időben a legfontosabb ukrajnai és kárpátaljai hírekről! Kövessen minket Facebookon, Instagramon, Twitteren vagy iratkozzon fel Google News csatornánkra!
Kövesse a Kárpátinfo.net oldalunkat: Facebook, Telegram, Twitter!
Legfrissebb híreink: Ukrajnai háború, Mozgósítás, Kárpátalja hírek, Ukrajna elnöke