Az SZBU leleplezte az orosz katonai hírszerzés egyik ügynökét, aki az ukrán légierőbe beépülve őrnagyi rendfokozatban oktatópilótaként szolgált, és egyszerre több területen is információkat gyűjtött Moszkva számára – adta hírül az Ukrinform.
Egysége harci feladatokban is részt vett, köztük rakéták és drónok lelövésében, valamint földi célpontok elleni támadásokban.
A nyomozás megállapította, hogy többek között információt adott át az új rakéta- és dróntámadások előkészítéséhez az ukrán légierő objektumai ellen. Prioritásai között szerepeltek az F–16-os, Mirage 2000-es és Szu–24-es repülőgépek állomásoztatási helyei.
Az ellenséges csapások sikerének elősegítése érdekében a gyanúsított egy elemző jelentést is készített, amelyben taktikákat is javasolt a támadások végrehajtására. Ennek célja az volt, hogy az orosz hadsereg megkerülhesse a katonai objektumok védelmét.
Ezen túl személyes adatokat is továbbított az orosz katonai hírszerzésnek az ukrán pilótákról, repülőgépeik oldalszámáról, fegyverzetéről, valamint a harci bevetések taktikájáról.
A leplezés elkerülése érdekében az elkövető névtelen e-mail-csatornákon keresztül tartotta a kapcsolatot az orosz tartótiszttel, és titkosított csevegéseket használt üzenetküldő alkalmazásokban - közölte az index.hu.
Kövesse a Kárpátinfo.net oldalunkat! Értesüljön időben a legfontosabb ukrajnai és kárpátaljai hírekről! Kövessen minket Facebookon, Instagramon, Twitteren vagy iratkozzon fel Google News csatornánkra!
Kövesse a Kárpátinfo.net oldalunkat: Facebook, Telegram, Twitter!
Legfrissebb híreink: Ukrajnai háború, Mozgósítás, Kárpátalja hírek, Ukrajna elnöke
Forrás
Naperőmű építéséhez nyújt hitelt Ukrajnának az Európai Újjáépítési és Fejlesztési Bank (EBRD).
Orbán Viktor miniszterelnök, a Fidesz elnöke felelősségvállalását hiányolta Magyar Péter, a Tisza Párt elnöke.
Lakóházak, energetikai létesítmények és üzemek rongálódtak meg.
A csapásokban legalább 14-en megsérültek, köztük egy gyermek.
Orosz titkosszolgálati megbízásból ölhetett meg egy ukrán katonát egy 26 éves nő Ungváron. A rendőrség őrizetbe vette a gyanúsítottat.
Az orosz hadsereg két rakétával, valamint 107 csapásmérő és álcadrónnal támadott ukrajnai célpontokat péntekre virradóra.
Halálos közlekedési baleset történt a Munkácsi járásban, Sztrabicsovo (Mezőterebes) közelében. Egy 34 éves gyalogos a helyszínen meghalt.
A fronton életét vesztette Mihajlo Roszoha, kárpátaljai katona. Hosszú ideig eltűntként tartották nyilván, halálhírét most erősítették meg.
A csapásokban lakónegyedek és egy kereskedelmi hajó kapott találatot, két ember pedig életét vesztette.
Az év eleje óta a megyében összesen 17 ember vesztette életét tűz következtében.