Az éjszaka folyamán Oroszország 154 drónnal intézett támadást Ukrajna ellen, amelyek közül több elérte célját kilenc különböző helyszínen.
Erről az RBC-Ukrajna számol be, hivatkozva a Légierőre.
Az ukrán légierő tájékoztatása szerint az orosz erők a drónokat Brjanszk, Orel és Millerovo térségéből indították, ezek közül mintegy 80 Shahed típusú volt.
A támadást az ukrán légvédelem repülőgépei, légvédelmi rakétacsapatok, rádióelektronikai hadviselési egységek, pilóta nélküli rendszerek, valamint a Honvédelmi Erők mobil tűzcsoportjai próbálták visszaverni.
Előzetes adatok szerint reggel 07:30-ig összesen 128 ellenséges drónt sikerült megsemmisíteni vagy harcképtelenné tenni az ország északi, déli, keleti és középső régióiban.
Ugyanakkor 26 drón célba ért kilenc helyszínen, valamint egy másik helyen roncsok hullottak le a lelőtt eszközökből.
A támadások azonban tovább folytatódnak: az északi irányból újabb ellenséges dróncsoportok hatoltak be Ukrajna légterébe. A Honvédelmi Erők arra kérik a lakosságot, hogy tartsák be a biztonsági előírásokat.
Éjszakai támadás Ukrajna ellen
Az orosz hadsereg ezen az éjszakán ismét tömeges dróntámadást indított Ukrajna ellen. Ezúttal ismét az Ukrzaliznyicja (Ukrán Vasút) került a támadások célkeresztjébe. A támadás következtében több vasúti járatot is töröltek.
Ezen kívül csütörtökön Szumiban is orosz dróntámadás történt, ahol négy robbanás rázta meg a várost.
Kövesse a Kárpátinfo.net oldalunkat: Facebook, Telegram, Twitter!
Legfrissebb híreink: Orosz-ukrán háború, Mozgósítás, Kárpátalja hírek
Kövesse a Kárpátinfo.net oldalunkat: Facebook, Telegram, Twitter!
Legfrissebb híreink: Ukrajnai háború, Mozgósítás, Kárpátalja hírek, Ukrajna elnöke
Forrás
Legkevesebb három ember halt meg és ketten megsérültek Ukrajnában a rossz időjárási viszonyok miatt.
Másodszor rendezték meg a Kárpátaljai citerások találkozóját, amely ezúttal is a közös muzsikálás, a hagyományőrzés és az öröm jegyében telt.
Hatalmas felháborodást váltott ki Ausztriában annak az 52 éves szír állampolgárnak az ítélete, aki édességgel csalta lakásába, majd brutálisan megerőszakolt egy hatéves kislányt.
Orosz dróntámadás érte Odesszát: 13 sérült, lakóházak és kikötői infrastruktúra rongálódott, egy kereskedelmi hajót is találat ért.
Tavaly 2,1 millió fő vándorolt be az EU-ba.
A légvédelem 74 drónt hatástalanított az ország északi, keleti és déli régióiban, azonban 15 helyszínen 20 drón célba talált.
Zelenszkij újabb hosszabbítást kezdeményez: 90 nappal nőhet a hadiállapot és a mozgósítás időtartama Ukrajnában.
Halálos áldozata van a kárpátaljai viharnak: egy férfira fa dőlt. Több település áram nélkül maradt, autók és házak rongálódtak meg.
Az alkalom középpontjában ezúttal a család állt.
A csernyihivi rendőrség közlése szerint Oroszország már második napja támadja a térség településeit.