/ Kékfény
Lvivben 15 év börtönre ítélték az ukrán hadsereg őrnagyát az FSZB-vel való együttműködésért. Fotó: SZBU
Lvivben 15 év börtönre ítélték az ukrán hadsereg őrnagyát az FSZB-vel való együttműködésért. Fotó: SZBU
Állítsd be, hogy a Kárpátinfo az elsők között legyen a Google híreiben

A lembergi (Lviv) városi bíróság 15 év szabadságvesztésre és vagyonelkobzásra ítélte az ukrán hadsereg egyik tisztjét, Jurij Lavrik őrnagyot, aki az FSZB-nek adott át katonai információkat.

Hirdetés

A Korrespondent.net közlése szerint  az orosz titkosszolgálat Lavrikot a volt feleségén keresztül szervezte be, aki az oroszok által megszállt Zaporizzsjai területen él, és az agresszor oldalára állt.

2024 márciusa és júniusa között Lavrik telefonjával felvételeket készített a Lvivben állomásozó katonai alakulatok és haditechnikai eszközök diszlokációs helyeiről, majd azokat Telegramon keresztül továbbította.

Ezen felül ukrán mobilszolgáltatók SIM-kártyáit vásárolta meg, amelyeket a volt felesége segítségével adott át az FSZB kurátorainak az ügynökhálózat működtetéséhez.

Fegyvereket találtak nála

A 2024 júniusi házkutatás során az SZBU munkatársai egy AKS-74U gépkarabélyt és 30 lőszert találtak a katonánál, amelyeket otthonában tárolt.

A bíróság előtt Lavrik elismerte bűnösségét, és bevallotta, hogy együttműködött az FSZB-vel, valamint videókat továbbított az ukrán katonai állásokról. Szerinte a fegyver Krivij Rihből származik, de azt, hogy miért nem jelentette be, nem tudta megindokolni.

Hirdetés

A bírósági ítélet

A háromtagú bírói tanács 15 év szabadságvesztést és teljes vagyonelkobzást szabott ki az ukrán katonatisztre. Az ítéletet a bírósági nyilvántartásban is közzétették.

Az ítélet fellebbezhető.

Korábban hírt adtunk róla, hogy Oroszország egyre nagyobb számban toboroz ukrán tizenéveseket, akiket Telegramon keresztül keresnek meg "könnyű pénzkereseti lehetőség" ígéretével. A gyerekeket katonai célpontok megfigyelésére, gyújtogatásokra és robbanószerek telepítésére használják fel.

Az Ukrán Biztonsági Szolgálat (SZBU) bizonyítékainak köszönhetően 9 év börtönbüntetést kaptak azok az FSZB-hez köthető ügynökök, akik Kárpátalján követtek el szabotázscselekményeket, köztük gyújtogatásokat. A nyomozati anyagok szerint az orosz titkosszolgálat megbízásából a tettesek felgyújtottak egy transzformátorállomást a Rahói járás egyik községében. Az energiaellátó létesítmény több mint 60 szociális intézményt látott el árammal, köztük a helyi alapellátási egészségügyi központot.

Hirdetés

 

 

Kövesse a Kárpátinfo.net oldalunkat: Facebook, Telegram, Twitter!
Legfrissebb híreink: Orosz-ukrán háború, Mozgósítás, Kárpátalja hírek