Helikopterbaleset Ukrajnában. Fotó: RBC.ua
Tovább nőtt a helikopterszerencsétlenség áldozatainak száma
 / Kékfény
Állítsd be, hogy a Kárpátinfo az elsők között legyen a Google híreiben

Sok halálos áldozata van annak a helikopterbalesetnek, ami Kijevtől nem messze történt. 

Hirdetés

Egy óvodával szomszédos épületbe csapódott az ukrán belügyminisztert szállító légi jármű. A reggeli baleset pillanatában az óvodába már megérkeztek az első gyerekek. 

A hivatalos források szerint eddig tizennyolc halálos áldozatról lehet tudni, köztük hárman gyermekek

 – számolt be az M1 Híradó.

Minden lángba borult a becsapódás helyszínén. Tűz ütött ki az óvodában. A gyerekek már megérkeztek a Kijev melletti Brovariban lévő óvodába, amikor a reggeli órákban egyelőre tisztázatlan okokból a helikopter rázuhant az épület közvetlen közelében lévő házra, ennek következtében gyulladt ki az óvoda. Ukrán források szerint sötét és köd is volt a baleset pillanatában. 

A helikopteren kilencen utaztak, az ukrán belügyminiszter és munkatársai. A tragédiában gyerekek is életüket vesztették, sokan súlyos állapotban kerültek kórházba.

Azt, hogy pontosan mi okozta a helikopter lezuhanását, egyelőre nem lehet tudni.

Korábban hírt adtunk róla, hogy az ukrán belügyminiszter, a helyettese és egy államtitkár is életét vesztette a brovari helikopterszerencsétlenségben.

Volodimr Zelenszkij „szörnyű tragédiának” nevezte a helikopterbalesetet. „Utasítottam a biztonsági szolgálatot, hogy a nemzeti rendőrséggel és más felhatalmazott szervekkel együttműködve derítsék fel a történtek összes körülményét. Minden szolgálat a tragédia helyszínén dolgozik” – fogalmazott Zelenszkij.

Forrás