Ukrajnában feltartóztattak egy teherautót az Odesza régióban, a moldovai határ közelében. A pótkocsiban gabona helyett 40 férfi volt.
Erről az RBC-Ukrajina az Ukrán Állami Határőrszolgálat szóvivőjére, Andrij Demcsenkóra hivatkozva számolt be.
Június 13-án este a határőrök megállítottak egy teherautót Odesza régióban. A gabona helyett azonban Ukrajna 12 régiójából származó 41 "utast" találtak a teherautó pótkocsiján.
A közlemény szerint a járművet néhány kilométerre a moldáv határtól állították meg. A férfiak a későbbiekben valószínűleg kisebb csoportokra oszlottak volna, hogy az embercsempészek átjutassák őket a határon Moldova felé.
A férfiak ellen közigazgatási szabálysértési feljelentést tettek. Az embercsempészet megszervezésében részt vevő két személy büntetőjogi felelősségre vonásra számíthat.
A határőrszolgálat szerint ez új antirekord a határ illegális átlépésére vállalkozó elkövetők számát illetően.
Korábban hírt adtunk róla, hogy egy fekete katonai rendszámú GAZ-66-os teherautó áttörte az ukrán-magyar államhatárt Kárpátalján. Az incidens június 9-én a Kaszony és Nagybégány (Velika Bijhany) közötti határszakaszon történt. Ezt követően a magyar határőrök 32 ukrán őrizetbe vételéről számoltak be.
A hatóság menekültügyi eljárásban dönt a menedékkérő kérelmezők menekült, vagy oltalmazott státuszáról, illetve az eljárásban vizsgálják, hogy a kérelmezők jogosultak-e a visszaküldés, a kiadatás elleni védelemre - közölte a magyar-ukrán határon áthatolt teherautó ügyében a Szabolcs-Szatmár-Bereg Vármegyei Rendőr-főkapitányság. Emlékeztettek arra, a Magyarországra érkező, nemzetközi védelemre szoruló külföldi menedékkérők a hatályos magyar és nemzetközi jogszabályok alapján védelemben részesülnek.
Június 11-én feltehetően 18 férfi menekült át Magyarország területére átvágva a határmenti drótkerítést. A határ megfigyelése közben a határőrség drónkezelője a mezei úton egy kisbuszt vett észre, a demarkációs vonal közelében. A terület átvizsgálása során a magyar határhoz vezető nyomokat találtak a határőrök. A határkerítésen egy rés volt, valamint lábnyomok vezettek a határvonalhoz.
Iratkozz fel a Kárpátinfo.net csatornáira: Facebook, Instagram, Twitter, Telegram, Google Hírek
Kövesse a Kárpátinfo.net oldalunkat: Facebook, Telegram, Twitter!
Legfrissebb híreink: Ukrajnai háború, Mozgósítás, Kárpátalja hírek, Ukrajna elnöke