/ Kékfény
Iskolai étkezde ( Illusztráció )
Iskolai étkezde ( Illusztráció )
Állítsd be, hogy a Kárpátinfo az elsők között legyen a Google híreiben

Romániában hetven gyermek és két felnőtt szorult orvosi ellátásra csütörtökön Mehedinti megyében, az iskolában kapott ebédtől lehettek rosszul.

Hirdetés

Az iskoláskorú gyerekek a dél-romániai megye négy településéről – Almajel, Oprisor, Salcia és Stircoviata – hívták az 112-es segélyhívó számot és ételmérgezéses tünetekre panaszkodtak – írta az Agerpres hírügynökség.

A hatóságok 13 mentőt vezényeltek a helyszínre, és a környékbeli megyék katasztrófavédelmi felügyelőségeitől is segítséget kértek.

A román közszolgálati rádió közlése szerint az ételmérgezésre utaló tünetek azután jelentkeztek a diákoknál, hogy az iskolában húsos tésztát fogyasztottak a román kormány által biztosított Meleg ebéd program keretében.

A Digi24 közölte, hogy a rosszullétre panaszkodók száma késő délutánra már megközelítette a százat. Valamennyien azután lettek rosszul, hogy hazaértek otthonaikba az iskolából – írta a hírportál - közölte a hirado.hu.


 


Iratkozzon fel a Kárpátinfo.net csatornáira: 
Facebook, Instagram, Twitter, Telegram

Olvassa a Kárpátinfo.net híreit a Google News oldalon.


Forrás