A kárpátaljai rendőrök azonosították a testi sértés és rablás feltételezett elkövetőit Munkácson. Fotó: Kárpátaljai Járőrszolgálat
A kárpátaljai rendőrök azonosították a testi sértés és rablás feltételezett elkövetőit Munkácson. Fotó: Kárpátaljai Járőrszolgálat

A kárpátaljai járőrök két kiskorút fogtak el Munkácson, akiket rablással és súlyos testi sértéssel gyanúsítanak. A nyomozás folyamatban van.

Hirdetés

A Kárpátaljai Járőrszolgálat közlése szerint a munkácsi járőrök éjszaka rablás gyanújáról kaptak bejelentést.

A helyszínre érkező rendőrök mentősöket találtak, akik a 16 éves sértett szüleinek jelenlétében látták el a fiút, majd kórházba szállították. Az orvosok zárt koponya-agysérülést, agyrázkódást, valamint az alsó ajak lágyrész-zúzódását állapították meg nála. Az eset során egy másik sértett is orvosi segítségre szorult.

A járőrök meghallgatták a sértetteket és a szemtanúkat, rögzítették a feltételezett elkövetők személyleírását, majd azonnal megkezdték a felkutatásukat.

A gyors intézkedések eredményeként a rendőrök rövid időn belül azonosították és elfogták a leírásnak megfelelő személyeket. Kiderült, hogy

két munkácsi illetőségű kiskorúról van szó, egy 16 és egy 17 éves fiúról.

Az elfogott személyeket a Munkácsi Járási Rendőrkapitányság épületébe szállították az eset körülményeinek tisztázása érdekében. Cselekményükben az ukrán Büntető Törvénykönyv 186. cikkének 4. része szerinti bűncselekmény gyanúja merült fel.

Az előzetes nyomozás jelenleg is folyamatban van.