Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV). Illusztráció
Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV). Illusztráció
 / Kékfény
Állítsd be, hogy a Kárpátinfo.net cikkeit mindig az elsők között lásd a Google keresőben

Nem okozott gondot a helyszínen megfizetni a több mint hárommilliós bírságot annak a férfinak, akinél csaknem ezer doboz csempészcigarettát találtak a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) munkatársai.

Hirdetés

A keleti határon, Lónyánál ellenőrizték a pénzügyőrök azt a sofőrt, aki mindössze két doboz cigarettáról tett bejelentést. 

Ella, a NAV-os szolgálati kutya pillanatok alatt rácáfolt a sofőr állítására, amikor átvizsgálták az autót, amiben a kettő helyett csaknem ezer doboz magyar zárjegy nélküli cigaretta lapult. 

A csomagtér tolóajtajából, az oldalkárpitokból, a pótkerékből és a motortér esőcsatornájából egymás után szedték ki a pénzügyőrök a csempészárut. 

A férfi minden kartonra azt mondta, hogy az övé, majd minden további nélkül a helyszínen kifizette a több mint hárommillió forintos bírságot. 

Ezzel azonban az eljárásnak még nincs vége, a NAV munkatársai – a csempészcigaretta lefoglalása mellett – feljelentést tettek költségvetési csalás gyanúja miatt - közölte a Nemzeti Adó- és Vámhivatal Facebook-oldala. 

Forrás