Cigarettával bélelt autóval közlekedett az a bolgár sofőr, akinek a járművét a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) munkatársai Djangoval, a szolgálati kutyával közösen ellenőrizték az M1-es autópályán.
Bulgáriából Németországba tartott az az autó, amit a pénzügyőrök az M1-es autópálya hegyeshalmi szakaszán ellenőriztek.
A kocsi átvizsgálásakor Django, a cigaretta- és drogkereső kutya több helyen is jelzést adott.
A csomagtér és az oldalsó ajtók kárpitja alól csaknem ezer doboz magyar zárjegy nélküli cigaretta került elő.
A sofőr azt mondta, hogy a füstölnivalót ő rejtette el, azonban annak eredetét nem tudja igazolni.
A NAV munkatársai a több mint kétmillió forint értékű cigarettát lefoglalták, és jövedéki törvénysértés miatt eljárást indítottak.
Kövesse a Kárpátinfo.net oldalunkat: Facebook, Telegram, Twitter!
Legfrissebb híreink: Ukrajnai háború, Mozgósítás, Kárpátalja hírek, Ukrajna elnöke