Két ukrán állampolgárt tartóztattak le a lengyelországi Katowicében, azzal gyanúsítják őket, hogy az orosz hírszerzés javára a lengyel hadsereget és az Ukrajna katonai támogatására használt közlekedési infrastruktúrát figyelték meg - közölte hétfőn a lengyel belbiztonsági ügynökség (ABW).
A 32 éves férfit és a 34 éves nőt október 14-én vették őrizetbe, számos kommunikációs eszközt foglaltak le náluk. Az ügyben gyűjtött bizonyítékok áttanulmányozása után a bíróság jóváhagyta a gyanúsítottak háromhónapos előzetes letartóztatását - olvasható az ABW közleményében.
Jacek Dobrzynski, a titkosszolgálatok felügyeletéért felelős lengyel miniszter szóvivője hétfőn az X-en azt írta, hogy
a gyanúsítottak a lengyel hadseregről gyűjtöttek információkat, és megfigyelték a lengyelországi stratégiai infrastruktúrát is, ezen belül az Ukrajna logisztikai és katonai támogatását szolgáló közlekedési hálózatot.
Az ügyben folytatott nyomozást jelenleg a kelet-lengyelországi Lublin városában működő kerületi ügyészség hadügyi osztálya felügyeli.
Az ABW az utóbbi hónapokban összesen 55 személyt vett őrizetbe, akik az orosz hírszerzés megbízásából Lengyelország területén tevékenykedtek - közölte Dobrzynski a múlt héten.
Kövesse a Kárpátinfo.net oldalunkat: Facebook, Telegram, Twitter!
Legfrissebb híreink: Orosz-ukrán háború, Mozgósítás, Kárpátalja hírek
Kövesse a Kárpátinfo.net oldalunkat: Facebook, Telegram, Twitter!
Legfrissebb híreink: Ukrajnai háború, Mozgósítás, Kárpátalja hírek, Ukrajna elnöke
A Hormuzi-szoros blokádja miatt az Európai Uniónak élelmiszerhiánnyal és jegyrendszer bevezetésével kell szembenéznie.
Csapást mértek az ukrán erők az orosz fekete-tengeri flotta Sztrileckij nevű hadihajóforgalom-irányító pontjára.
Felfegyverkezésével Oroszország a NATO-val való katonai konfrontációra készül − jelentette ki a német védelmi miniszter.
A harci járművek vásárlása egy egymilliárd eurós katonai segélyterv részeként valósul meg.
Csapon végső búcsút vettek a háborúban elesett Szerhij Pireutól.
Törökországban, az Ararát-hegy lábánál egy különös kőzetképződmény lapul a hegyoldalban, amely pontosan akkora, mint a Bibliában leírt Noé bárkája.
Új korszak a határátlépésben: az eCserha rendszer júniustól a személyautók számára is elérhető lesz.
A 380 évvel ezelőtt létrejött ungvári unió egyházi, szellemi és kulturális örökségéről tartottak konferenciát Beregszászon.
A megkezdett növényvédelmi munkákat folytatni kell, különös figyelemmel a gombás betegségekre és a kártevők elleni védekezésre, még termés hiányában is!
A csapásoknak halálos áldozataik is vannak, lakóházak rongálódtak meg, ipari, vasúti és kikötői infrastrukturális létesítményekben keletkeztek károk.
Forrás
MTI