/ Kékfény
Okmányhamisítás miatt került bíróság elé egy kárpátaljai férfi. Fotó: Nemzeti Rendőrség
Okmányhamisítás miatt került bíróság elé egy kárpátaljai férfi. Fotó: Nemzeti Rendőrség
Állítsd be, hogy a Kárpátinfo az elsők között legyen a Google híreiben

Kárpátalján okiratok hamisítása miatt került bíróság elé egy 35 éves ungvári lakos - közölte a Nemzeti Rendőrség kárpátaljai kirendeltsége hivatalos oldalán. A férfi akár öt év börtönbüntetést is kaphat.

Hirdetés

A rendfenntartók tájékoztatása szerint a rendőrség 2023. március végén leplezte le az okmányhamisítást.

Okmányhamisítás miatt került bíróság elé egy kárpátaljai férfi. Fotó: Nemzeti Rendőrség
Okmányhamisítás miatt került bíróság elé egy kárpátaljai férfi. Fotó: Nemzeti Rendőrség

Az okmányhamisítás megszervezője egy 35 éves ungvári férfi volt, aki külön irodát is bérelt erre a célra. Az irodát felszerelte a hamisitashoz szükséges eszközökkel - írták.

Hirdetés

A nyomozás adatai szerint a férfi különböző állami hivatalok fiktív bélyegzőjével hamisította az okmányokat. 

Illegális tevékenységével több tízezer dollárt keresett havonta

 – áll a közleményben.

Okmányhamisítás miatt került bíróság elé egy kárpátaljai férfi. Fotó: Nemzeti Rendőrség
Okmányhamisítás miatt került bíróság elé egy kárpátaljai férfi. Fotó: Nemzeti Rendőrség

Az ügy már bíróság elé került. A férfit öt évig terjedő szabadságvesztés fenyegeti.