Kárpátalján a rendőrök őrizetbe vettek egy sofőrt, aki ittasan elütött egy nőt és két kisgyermeket. A 6 éves kislány helyszínen meghalt. Fotó: Nemzeti Rendőrség
Kárpátalján a rendőrök őrizetbe vettek egy sofőrt, aki ittasan elütött egy nőt és két kisgyermeket. A 6 éves kislány helyszínen meghalt. Fotó: Nemzeti Rendőrség

Kárpátalján a rendőrök őrizetbe vettek egy sofőrt, aki ittasan elütött egy nőt és két kisgyermeket. A 6 éves kislány helyszínen meghalt.

Június 21-én 21 óra 19 perckor bejelentés érkezett a rendőrségre egy halálos kimenetelű közúti balesetről a Munkácsi járásban található Ruszke (Orosztelek) faluban -  közölte a Kárpátaljai rendőrség Facebook-oldalán.

Kárpátalján a rendőrök őrizetbe vettek egy sofőrt, aki ittasan elütött egy nőt és két kisgyermeket. A 6 éves kislány helyszínen meghalt. Fotó: Nemzeti Rendőrség
Kárpátalján a rendőrök őrizetbe vettek egy sofőrt, aki ittasan elütött egy nőt és két kisgyermeket. A 6 éves kislány helyszínen meghalt. Fotó: Nemzeti Rendőrség

A bűnüldöző szervek munkatársai a baleset helyszínén megállapították, hogy egy VAZ típusú gépkocsival közlekedő 37 éves sofőr az út szélére hajtott és elütött három gyalogost. Ennek következtében egy 6 éves kislány a helyszínen belehalt sérüléseibe. Egy 27 éves nő és 1 éves kisbabája különböző sérülésekkel kórházba került.

A rendőrség megvizsgálta az autó vezetőjének véralkoholszintjét,  a sofőr ittas volt (2,34 ppm).

Mint kiderült a Ruszke községbeli lakost korábban már többször állították bíróság elé közlekedési szabálysértések miatt - írták.

A rendőrség őrizetbe vette a gyanúsítottat, és ideiglenes fogdába helyezte.  

A nyomozók büntetőeljárást indítottak az ügyben. A sofőrre 10 évig terjedő szabadságvesztés vár.

Az ügyben jelenleg is folyik a nyomozás.


 


Iratkozz fel a Kárpátinfo.net csatornáira: Facebook, Instagram, Twitter, Telegram, Google Hírek


Hirdetés
Címlapról ajánljuk
Naperőművek. Illusztráció. Fotó: Kárpátinfo.net

Naperőmű építéséhez nyújt hitelt Ukrajnának az Európai Újjáépítési és Fejlesztési Bank (EBRD).

Magyar Péter. Fotó: MTI/Hegedüs Róbert

Orbán Viktor miniszterelnök, a Fidesz elnöke felelősségvállalását hiányolta Magyar Péter, a Tisza Párt elnöke.

Volodimir Zelenszkij ukrán elnök a Friedrich Merz német kancellárral a berlini kancellári hivatalban tartott sajtóértekezletén 2026. április 14-én (Fotó: MTI/EPA/Clemens Bilan)

Lakóházak, energetikai létesítmények és üzemek rongálódtak meg.

Nagyszabású rakétatámadást indítottak éjszaka az oroszok több ukrán város ellen. Fotó: Dnipropetrovsk Oblast Military Administration/Telegram

A csapásokban legalább 14-en megsérültek, köztük egy gyermek.

Orosz megbízásból ölhetett meg egy katonát Ungváron. Fotó: Ukrán Nemzeti Rendőrség

Orosz titkosszolgálati megbízásból ölhetett meg egy ukrán katonát egy 26 éves nő Ungváron. A rendőrség őrizetbe vette a gyanúsítottat.

Több ember meghalt az Ukrajnát ért éjszakai orosz támadásokban. Illusztráció (Fotó: MTI/EPA)

Az orosz hadsereg két rakétával, valamint 107 csapásmérő és álcadrónnal támadott ukrajnai célpontokat péntekre virradóra.

Halálos gázolás Sztrabicsovo közelében: 34 éves férfi vesztette életét. Fotó: Ukrán Nemzeti Rendőrség

Halálos közlekedési baleset történt a Munkácsi járásban, Sztrabicsovo (Mezőterebes) közelében. Egy 34 éves gyalogos a helyszínen meghalt.

Már nem tér haza: megerősítették Mihajlo Roszoha halálhírét

A fronton életét vesztette Mihajlo Roszoha, kárpátaljai katona. Hosszú ideig eltűntként tartották nyilván, halálhírét most erősítették meg.