Csütörtök reggelre lokalizálták a Munkácsi járásban, Volóc környékén tomboló nagy erdőtüzet, jelenleg nyílt tűzfészkeket nem észlelnek – számolt be az rbc.ua hírportál a Rendkívüli Helyzetek Állami Szolgálatának Kárpátalja megyei főosztály közlésére hivatkozva.
A jelentés szerint a katasztrófavédők nyílt tűzfészkeket már nem észlelnek, de a kidőlt fák helyenkénti füstölgése folytatódik. A tűz által érintett teljes terület körülbelül 75 hektár. A lángok oltásában 217 ember és 30 technikai eszköz vett részt. A katasztrófavédelem 75 mentőalakulata és 22 technikai eszköze dolgozik a helyszínen.
Az oltásban az Ukrajna Erdői Állami Vállalat kárpátaljai részlegének 139 alkalmazottja és 6 egységnyi technikai eszköze vesz részt.
A kárpátaljai Vöröskereszt gyorsreagálású egységének önkéntesei sátrat állítottak fel a helyszínen segítségnyújtás céljából. A tűz végleges eloltására irányuló munkálatok folyamatban vannak. A katasztrófavédelem felvételeket is közzétett a helyszínről.
Május 5-én nagy kiterjedésű tűzvész ütött ki Kárpátalján Volóc közelében, a Borzsava-havas lejtőin - közölte a karpat.in.ua.
Kövesse a Kárpátinfo.net oldalunkat: Facebook, Telegram, Twitter!
Legfrissebb híreink: Ukrajnai háború, Mozgósítás, Kárpátalja hírek, Ukrajna elnöke